| LeKaAlex a întrebat:

Salut.Cunosc o fata care nu am vorbit niciodata cu ea dar o stiu din vedere. O am la prieteni pe fb pentru ca ea imi dadusera cerere ( am fost cu fosti colegi la pizza si ea cu colegi ei parca ) Asa si eu m-am indragostit de ea nu stiu cum, este o fata cuminte ca mine si de treaba. Eu nu sunt o persoana asa sociabila cand vine vorba de persoane care nu am vorbit niciodata. Cand sunt cu un prieten eu si cu el atat nu mai tace gura mea laughing dar cand suntem mai multi sunt mut. As vrea sa o invit in oras sa ma cunosc cu ea dar daca nu am mai vorbit cu ea niciodata si eu sa-i zic :,,Buna vrei sa mergem in oras " nici nu o sa-mi raspunda cred. Asa si mai demult tot asa era povestea si prima oara, i am zis buna, ce faci, bine tu, bine si atat si a doua oara am vrut sa o invit in oras nici nu mi-a raspuns dar aceea fata era si fitoasa, populara. Intrebarea este daca sa o invit in oras din prima sau sa vorbesc odata cu ea sau de doua ori. Eu nu vreau ies cu ea si sa o pup din prima fara sa ne cunoastem. Dar chiar as vrea sa i spun ce simt dar sa nu ma creada ca pe un obsedat sau daca vorbesc cu ea odata si a doua oara sa nu imi raspunda sa mai incerc? Cel mai bun raspuns funda happy

Răspuns Câştigător
| Adviceforeveryone a răspuns:

Buna. Cel mai bine ar fi sa incepi usor. Vorbeste cu ea de cateva ori, incepe sa o cunosti, intreab-o lucruri despre ea, ce ii place, ce o pasioneaza...descoper-o. Daca vezi ca totul merge bine, o poti intreba daca nu ar vrea sa va cunoasteti si in viata reala, sa stati sa povestiti. Daca spune da, foarte bine, ia-o usor. Iesiti, plimbati-va, fa-i complimente, fa-o sa razi, fii tu insuti. Daca intalnirea merge bine, te asigur ca ar vrea sa mai iesiti si a 2a oara.
Daca spune ca nu poate atunci, invit-o alta data, dar dupa ce trece putin timp. Daca spune ca nu vrea, asta e, mergi mai departe. Multa bafta!

1 răspuns:
| RAY a răspuns:

Eu ce tot ti-am spus? ca atractia fizica este fundamentul atractiei da, daca nu o atragi fizic nu ai ce face, mare grija la freindzone, nu fi milogul ei man, fi mai alfa mai indiferent, rece