| anonim_4396 a întrebat:

Sall! Am 15 ani si imi place de o fata de la mine din liceu si vorbesc cu ea pe mess ff mult glumim povestim etc etc dar imi e frica sa o intreb daca vrea sa fie prietena mea (nu are prieten) astept un raspuns rapid FUNDITA!

Răspuns Câştigător
| 0bubu00 a răspuns:

Deoarece vorbiti in loc sa te ignore. nu inteleg de ce nu faci pasul urmator... poate chiar asta asteaptastraight face nu te mai gandi asa de mult la consecintele de genu "ma va ura pe viata", "nu o sa mai vb cu ea dupa aia"... ia-ti inima in dinti si intreab-o. dc esti barbat? sa te ceara ea? hadi succes :* fundita?hee hee

10 răspunsuri:
| Ramo80 a răspuns:

Daca vb pe mess, adreseaza-i intrebarea "crezi ca noi doi am putea fi o pereche potrivita?" Hai ca pe mess trebuie sa poti, nu te vede doar! Curaj! Apoi in functie de raspunsul ei, poti continua conversatia, iti vin tie idei. Chestia e sa raspunda pozitiv! Bafta!

| Jigsaw a răspuns:

Ce ai de pierdut?

| Sophiee a răspuns:

Nu trebuie sa o intrebi direct daca vrea sa fie prietena ta. Poti sa o inviti in oras la un suc sau la o plimbare mai discutati,ii faci complimente o iei de mana,o pupi pe obraz, si in functie de reactia ei referitor la comportamentul tau fata de ea ii poti spune ca o placi mult si ca ti-ar place sa fie prietena ta, bineinteles daca vrea si ea acelasi lucru.ca doar incercarea moarte n-are happybafta!

| IonutBest a răspuns:

Parerea mea este ca luni sa o intrebi. Dar nu pe mess daca e sa o intebri in fata si sincer nu are de ce sa iti fie frica.big grin

| mfbluu a răspuns:

Chiar ar fi bine sa treci la urmatoarea etapa.ar fi bine sa o intrebi dar, mai pe ocolite si sa faci in asa fel incat sa nu te creada un disperat sau ceva de genu' ...bafta big grin

| Sunshine18 a răspuns:

Incearca ceva gen:
"hey trebuie sa-ti zic ceva dar nu vreau ca asta sa ne strice prietenia.Tu imi placi si vreau sa stiu daca poate fi ceva intre noi"
baftabatting eyelashes

| papusikk a răspuns:

De ce frica doar nu te omoara daca o intrebi, eu zic sa incerci nu ai nimic de pierdut

| TheHeadbanger a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie asa happy. Mereu vorbeam pe mess. faceam glume etc. etc. Partea amuzanta e ca eu eram asa de timid incat n-am zis nimic laughing Si abia peste un an si-a facut curaj biata fata sa imi ceara ea prietenia laughing Si zilele astea mi-a spus ca ea chiar astepta sa fac eu primul pas dar na. Bleg Bleg Bleg laughing. Asa ca n-ai ce pierdewinking CURAJ! happy

| crissuletz a răspuns:

De obicei nu prea raspund la genul acesta de intrebari, dar nu ma pot abtine. Unui baiat nu ar trebui sa ii fie rusine saii spuna unei fete ce simte despre ea, chiar daca risca foarte mult sa de gres. Ideea e sa o scoti intr-o seara la plimbare, sa o conduci acasa si inainte sa plece de langa tine sa ii spui ce simti pentru ea.

| punkk20 a răspuns:

Parerea mea esti sa ii spui vrei sa fi prietena mea