| anonim_4396 a întrebat:

Sall. Am 2 intrebari:
1.Cum imi dau seama daca unei fete ii place de mine
2.Cum ii spun unei fete ca imi place de ea.
FUNDA.

Răspuns Câştigător
| Annim a răspuns:

Baiatu asta stie taare multe eu unul iti spun mai pe scurt.
(daca e necunoscuta si tu nu-ti ei ochii de pe ea) Poti observa daca te place dupa urmatoarele semnale nnverbale :
1.priveste des
2.roseste si se rusineaza in compania ta (e normal e indragostita)
3. unele chiar sunt foarte timide
4.isi onduleaza sau aseaza parul
5.isi asaza hainele
6.iti zimbeste uneori fara motiv(se mai intimpla nu este exclus)
^_^
Cum sa ii spui ca o placi?
hmm. aici sper sa te ajute cineva mai experimentat... BYE sper ca ti-am fost de ajutor. GOOD LUCKwinking

1 răspuns:
| Lupan7 a răspuns:

Salut. Foarte important este sa stii ca dupa ce ai cunoscut o fata relatia nu a inceput… esti doar in perioada de testare, in care poti pierde relatia sau o poti obtine. Totul depinde doar de tine.
Fie ca vorbesti cu ea pe messenger sau fata-n-fata, trebuie sa ai grija de cateva lucruri foarte importante

Regula numarul 1 este sa nu-i zici totul despre tine. Nu incepe sa te destainui si sa-i povestesti toata viata; povesteste-i doar intamplari interesante si care sa-i starneasca un gram de curiozitate (fetele sunt foarte curioase, in general) – nu-i povesti cum a fost prima noapte de betie dar poti sa-i zici cat de mult te-ai chinuit sa-l descoperi pe Mos Craciun (stiu, poate suna stupid, dar ar putea fi ceva haios).

In general, cand discuti cu o fata, conversatia ar trebui sa fie deschisa si intretinuta de povesti. Poti sa-i povestesti intamplari care ti s-au parut haioase (le place sa le facem sa zambeasca) dar ai grija ca acele intamplari sa nu te puna pe tine intr-o ipostaza proasta. In general, nu-i povesti lucruri negative (cum ai reactionat cand te-a injurat un coleg – desi tie ti se pare haios) pentru ca asta face rau, desi pare ca zambeste. Cand povestesti poti sa "infloresti" putin povestea dar sa nu iesi din tipare – adica, in cazul in care afla povestea adevarata sa nu-si dea seama de ceea ce tu ai "adaugat".
De la povestiri se pot deriva subiecte de discutie. Dupa ce-ti povesteste o anumita intamplare poti sa-i zici parerea ta (optimista si competenta) astfel incat sa o pui pe ea in lumina reflectoarelor dar sa nu te lauzi pe tine. Aici trebuie sa ai grija sa nu exagerezi si, din nou, sa nu te lauzi pe tine pentru ca ea este cea care conteaza (cel putin deocamdata).
In general e bine sa o lasi pe ea sa povesteasca. Daca vorbeste doar ea continuu si e un fel de radio stricat, acum e momentul sa fugi. Fie e emotionata si incearca sa te impresioneze (caz in care trebuie sa o lasi in pace si sa ai rabdare) fie asa e ea, vorbeste continuu (caz in care alegi daca iti place sau nu).

Ai grija sa fi ingrijit (corp, haine) si sa nu vorbesti foarte mult despre tine in mod direct.
Multa bafta!