| ForeverWarrior a întrebat:

Sall.Am aproape 18 ani si sunt mai timid uneori.Acum un an am vazut o fata care e mai mica cu un an ca si mine.Eu atunci aveam foarte putina daca nu deloc incredere in mine,ascultam orice jigniri.Mie mi-a placut de fata aceea, de multe ori aveam ore in clase apropiate si ne priveam la nesfarsit, chiar i-am zambit de cateva ori si altcandva mi-a zambit si ea.Dar eram prea timid si n-am vorbit vreodata cu ea.De atunci s-au schimbat multe la mine fac sport, sunt in continuare un om sensibil dar am incredere in mine si deja mi-am propus niste scopuri in viata.Tot mai sunt timid dar pentru asta aproape in fiecare zi intreb cateva persoane cat e ceasul, intreb niste angajati ai mallului diferite chestii doar sa fac conversatii si am intrebat si fete foarte dragute si nu sunt asa stresat.Aceasta fata pare o fata de treaba, timida un pic si ea, dar acum nu-mi mai da semne ca ma place si e si logic daca n-am abordat-o.Pe facebook i-am spus odata sall si am stat jumatate de ora si dupaceea dupa ce am iesit.Mi-a aparut ca mi-a scris sall cand eu eram online.dar nu am vazut atunci mesaju cred ca era o eroare de la facebook si iesise.Eu cred ca ea a crezut ca mi-a fost rusine sa-i scriu mai departe dar e doar o eroare care nu-si avea locul. Dupaceea i-am mai scris sall de vreo doua ori si nu mi-a mai raspuns.La scoala poate acum as aborda-o dar mai tot timpul e ea cu colegii ei si eu cu ai mei si eu as vrea sa vorbesc cu ea intre 4 ochi pentru ca acolo poate mai vin si niste colegi de ai mei care unii is nesimtiti si strica tot. Daca ar fi sa-i scriu pe facebook cum sa-i scriu ca sa-mi raspunda caci dupa aia o sa mearga conversatia? Nu stiu ce mi-a facut fata asta dar nu mi-o pot scoate din cap si vreau sa vorbesc cu ea orice ar fi.As scapa de o greutate enorma de pe umeri si nu as mai avea grija asta! Va multumesc celor ce au citit tot si va rog sa-mi dati niste sfaturi!

1 răspuns:
| matesanosa a răspuns:

Lasa facebookul frate! nu ai nevoie decat de un minut: du-te intro pauza la ia si intreab-o ce face dupa ore spune-i ca vrei sa vorbesti cu ea, daca po-ti sa o conduci acasa chestii de gen (vei afla pe loc ca la loz in plic daca vrea ceva de la tine sau nu) si in cazul asta nu o sa te deranjeze nimeni asta in cazul daca ea accepta si ve-ti fii doar voi 2 dupa ore! te sfatuiesc mai mult tupeu si nu sunt adeptul facebook-ului pentru ca nu se stie niciodata cine e pe partea cealalta a tastaturii daca intelegi ce vreau sa zic! iti dau un exemplu similar cam cu al tau un prieten de-al meu tot asa timid in realitate dar pe mirc era `greuceanu`(spun mirc ca in adolescenta mea nu era facebook) eu ca sa il fraieresc precizez ca o stiam pe fata cu care vorbea prietenul meu am vorbit eu cu el si nu fata in cauza! urmatoarea zii la scoala prietenul meu a incercat sa o sarute pe fata asta(la cate chestii ii bagasem cu o seara inainte in cap nici nu ma mira.big grin) care la palmuit in mijlocul coridorului! morala fii mai cu tupeu nu lasa prietenii sa iti strice fericirea