| Andrei_Bucuresteanu_1991 a întrebat:

Sall,AM fost inselat de nevasta in urma unei despartiri. As dori niste sfaturi de la voi daca se poate!
EU AM 21 ea 25, din cauza discutiilor si certurilor in familie nevasta a hotarat sa plece in afara tarii la parinti, eu nevroind sa plec cu ea,, pretizand ca acolo se castiga mai bine e un trai mai bun etc. Tin sa spun ca avem si un copil de 3 ani...
AM, TOT sunat-o permanent sa vad ce mai face cum e, dar ea mi-a zis ca nu mai vrea sa se intoarca ca e bine acolo etc. Dupa 2 luni de stat acolo aflu de la ea ca are pe altcineva,,,, ce cadou frumos mi-a facut! bun ea zicea ca vrea sa ma uite ca nu mai ma iubeste, neinteresand-o nici de copil zicand ca vine si-l ia doar atat.
Dupa inca 2 luni ma suna disperata si-mi spune ca vrea sa vina acasa urgent ca nu poate sa ma uite ca a stat cu ala doar ca nu avea unde sa stea,se certase cu parintii si nu mai putea sa stea la ei,,,etc. vb din astea dar eu stiam tot ce face acolo,si era adevarat,,acum de dragul copilului i-am zis ca o primesc si sa vina acasa.e pe drum trebuie sa vina.
Acuma ce ma roade pe mine este ca,daca ma iubea de ce n-a venit cand am chemat-o eu si m-a inselat cu altul a vrut o alta viata cu altu. Ea a facut niste belele pe acolo si a trebuit sa vina urgent in tara pentru ca nu mai putea sa stea acolo. oare am procedat bine? sa-i dau o sansa? vrea s-o luam de la zero si regreta ce a facut si-a dat seama ca eu sunt baistul potrivit,, tocmai acum ce sa inteleg din asta,,,,, merita sa o iert sau ar merita, nu ma impac cu gandul ca facut sex cu altu,,, nu stiu ma gandesc mereu la asta,

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Nemultumita si de tine, ea si-a cautat fericirea in alta parte, iar cum fericirea nu poate fi totala fara sex, a facut si ea tot posibilul sa se simta mai bine. Acum din motive numai de ea stiute, doreste sa ia o pauza, drept pentru care doreste sa se intoarca la tine. Tu o poti ierta daca o iubesti cu adevarat, nu trebuie sa te gandesti la cati metri de material uman a mai intrat in ea, iubirea mai cere si sacrificii.