| anonim_4396 a întrebat:

Vorbesc cu prietena mea de 2 luni. Ea are 20 eu 29. Mai sincer am facut tot pentru ea. Am dus-o la lucru, am fost dupa ea la lucru, am iubit-o, am avut grija de ea etc. Dar totusi parca nu a fost destul. La cum am dedus baiatul/baietii cu care a fost si s-au comportat cu ea mai distant, au injurat-o, parca a fost mai ok. Intr-o seara dupa sex in pat mi-a spus ca merit mai mult. Iar dupa spusele ei zicea ca incearca sa imi arate ce ii arat eu. Dar in afara de asta zicea ca sunt foarte bun etc, nu simteam ca nu ii place. Ciudat.
Dar totusi in tot acest timp am stat mereu impreuna, am dormit in fiecare seara, era ok nu profita de mine, gen imi dadea bani si de benzina,, imi cumpara lucruri, de ziua mea mi-a luat lucruri, poze cu noi, parfum si nu prea avea etc. Chiar m-a invitat sa locuim impreuna, stam in chirii diferite, dar ea tot doarme la mine mai mult. Ea nu prea are prieteni, nu iesea afara, era cuminte. Mai dadea accept la baieti pe Facebook, zicand, jurand ca nu o face si am prins-o. Si la final a inceput sa planga, tot se repeta ca ma iubeste si facea ciudat din cap parca era o trauma, zicea dupa ca si dupa cearta cu tatal ei se punea pe jos si plangea. Si ma mintea pe fata ca nu o face. Dar are cu mine poze pe Facebook si pe insta.
Ea tot imi zice, se repeta ca ma iubeste, ca doar eu sunt, dar de cand vorbesc cu ea am asa un feeling de neincredere si nu stiu de ce. Eu tot incercam sa aflu trecutul ei, ea nu prea ii placea sa zica.
Eu tot am intrebat-o daca baiatului care a iubit-o a stat 6 luni cu ea ii spunea ca merita mai mult si a recunoscut ca nu si i-am spus si ei ca ma simt luat de fraier, ea stie asta, dar cumva nu stiu, cred ca ala cum a fost mai distant cu ea, o stimula mai mult sau habar nu am. Ala a si inselat-o, o zis ca o si injura. Ea a avut multe relatii, dupa spusele ei relatii in care la inceput zicea ca era ok, apoi s-au distantat etc, relatii toxice, in care nu era respect etc. Am vazut ca asculta o melodie sa zic asa de dor si i-am spus de ce asculta melodie din asta, nu e ok, nu e fericita cu mine sau ce.
Tatal ei se comporta urat cu ea, e mai taran asa de mic tot o injura, e rau de gura, glume proaste.
Ma-sa tot se plange de barbatu-so ca nu ar mai sta cu el daca ea ar putea l-ar lasa ca bea ii vorbeste urat etc. Cumva deduc ca, cauta relatii de gen cum este tatal ei fara sa vrea inconstient sau de ce totusi nu ii sunt destul fetei eu asa simt. Prietena mea este de fel mai nehotarata, harnica, muncitoare, e o fata foarte ok, sufletista, dar simt ca nu primesc respectul acela reciproc. La inceput de relatie nu prea era pupacioasa, acum este dar totusi parca simt ca cer prea mult de la ea si nu poate sa imi ofere sau nu vrea nu stiu. Zicea ca nu prea primea atentie in trecut, ca tot ea fugea, nu primea cadouri nu nimic, dar de ce daca ii dau nu ii destul, nici asa nu e bine eu asa simt.
Cand am venit de la lucru dupa 12 ore, prima zi lunga de lucru ea a fost libera era sambata, am vorbit pe messenger toata ziua, mi-a gatit etc si era trista cand am ajuns acasa, parca nu se bucura, se certase cu mama ei, zicea ca asa o sa am programul fara sa ne vedem, ziceam pai nu am vorbit pe messenger, ea facea din cap ca nu e destul etc. Ei cumva nu ii place singura cand este. Zicea ca nu isi gaseste ocupatie, ca se simte singura.

7 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Sa iti fie rusine, cum sa ii iei bani pe benzina?/

| Simpatic a răspuns:

Prietena care la 20 de ani a avut multe relatii, imi aduce un pic cu sandra romain pentru cine intelege ironia fina
nu zic ca la 20 de ani nu poti sa fi avut 2-3 iubiti, dar cand numarul depaseste iubitii pe care i-a avut de la 18 ani pana in prezent madalina ghenea...
apoi ce respect ai vrea de la ea? iti gateste, are grija de tine, te iubeste etc
are 20 de ani, nu stiu cate fete la 20 de ani au inteligenta directoarelor de banci la 40, sunt fete care la 20 sunt destul de mature dar acestea sunt putin!
mie imi da de gandit altceva si anume dupa 2 luni de relatie sunteti ca sot si sotie, v-ati mutat impreuna, bine nu ar trebui sa dureze asta o viata dar nici 2 luni! de ce? pentru ca ce se castiga usor se pierde usorwinking
in rest fii fericit, nu ai de ce sa te indoiesti deocamdata si sa iti faci atatea griji

| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca prietena ta nu este satisfacuta sexual, de aceea are anumite retineri in privinta ta, desi in alte privinte esti un om bun si iubitor, probabil de aceea inca sta cu tine.

| FreddieM a răspuns:

Doar nu te aștepai sa aibă vlâstarul același nivel de maturitate ca al tău?
Nu trebuie sa fii Einstein sa știu ca asa o relație nu ar merge niciodată.
Încă mai ai timp sa cauți pe cineva de nivelul tău, ca să eviți o eșec deja anunțat.
Cheers

| Miruna333 a răspuns:

Ii poti aduce si luna de pe cer persoanei nepotrivite, pentru ea tot nu conteaza. Cel mai bine ar fi sa o asculti cand ti-a spus ca meriti mai mult, cred ca are dreptate. E si de inteles ca are relatii toxice din cauza relatiei cu tatal ei. Degeaba tot incerci. Cand este persoana potrivita pentru tine, nu trebuie sa ii ceri lucruri, acele lucruri vin de la sine

| dragodana a răspuns:

Salut!
Atata m-ai ametit ca nici nu am inteles mare lucru pana la finalul epistolei tale.
Iubita ta are daddy issues si o parere foarte proasta despre ea.Ea stie doar barbatii sa se parte urat cu ea si este atrasa de astfel de creaturi.
Tu i-ai aratat ca exista si altfel de comportament in relatie si este o noutate pentru ea.
Da, accepta la cereri de prietenie la baieti pentru ca se tot intoarce la ce este cunoscut pentru ea.
Iti trebuie nervi de fier.Sa ii oferi iubirea ta, sa continui sa o respecti si sa te porti frumos cu ea.Va dura un timp ca sa-si dea seama ca mai sunt si barbati buni pe lumea asta.

| Cosmin3412 a răspuns:

Parcă a mai fost povestea asta recent pe aici.
Dă-i pace. E încă imatură, are nevoie de drame, nu-i plac băieții simplii. Unele se hrănesc din drame, altfel e monotonă.
Ca sfat, mai dai si tu din cand in cand cate o palmă, vorbește-i urât, poate o să-i placă mai mult si nu se plictisește. App ai grija sa nu fie si nimfomana.