| Alexxa_4351 a întrebat:

Sallhappyam o intrebare: in seara asta a venit fostul meu iubit la mine, sa ma vada pentru ca mi-am rupt piciorulcrying si il am in ghips. Mentionez ca tot timpul m-a cautat:Xsi am stat si am vrb iar la un moment dat il suna prietena lui iar el i ii zice ca e ocupat si ca nu mai are ce discuta cu eastraight face inchizandu-i telefonul in nasstraight face... apoi s-a purtat foarte frumos cu mine si vorbea la fel de frumos ca inainte:XLa plecare mi-a zis ca mai vrb si poate ne vedem maine searawinkingm-a pupat pe obraz si mi-a spus "sa am grija de mine si noapte buna":X Iar in timp ce stateam, ma privea atat de des si frumos:X

Oare vrea sa ne impacam din nou pentru ca am fost impreuna mai bine de un an desi au mai fost si certuri?thinking
Mai tine la mine?

scuze daca v-am plictisit cu >povestitul:"

Multumesc! cel mai convingator raspuns primeste >fundita!big grin

Răspuns Câştigător
| Sisuu a răspuns:

Buna! Alexxa din cate ai povestit eu cred ca baiatul te iubeste!:-X caci daca nu te iubea nu mai vorbea asa urat cu prietena lui.
Acum ai vazut si tu ca te vrea inapoi si si-a dat seama ca nu poate sta fara tine, daca el te iubeste, tu il iubesti atunci cred ca este un motiv intemeiat sa va impakti mai ales ca un an de relatie nu e tocmai putin.
In plus ati stat doar o luna despartiti si din ce am inteles te-a mai cautat, alti s-au impakt dupa 5 ani deci ati putea relua relati si poate ca ar fi mult mai bine ca inainte pentru ca v-ati dat seama amandoi ca cel mai bine va este impreuna.
Tu trebuie sa te gandesti la ceea ce vrei si sa ai o discutie serioasa cu el, iar daca te hotarasti sa accepti atunci discutati despre ce v-a dus la despartirea anterioara pentru a nu ajunge din nou in acel punct!
Tu fa ceea ce simti! Si...insanatosire grabnica!kiss

18 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Eu am obiceiul de a rămâne prieten cu fostele şi principiul de a nu mă întoarce niciodată pe unde am mai fost. Dacă ne-am despărţit (indiferent de voinţa cui) înseamnă că am sau a ştiut bine de ce şi nu admit răzgândeli. Deciziile sunt definitive.
Pe de altă parte, în virtutea prieteniei, dacă aflu că vreo fostă şi-a rupt piciorul, mă duc la ea la spital, o salut şi o ajut cum pot. Intervin pe lângă doctor(dacă e cazul), îi fac rost de hârţoage, etc. dar doar dacă mă roagă.
Cu toate astea, prin aceste gesturi sigur nu vreau să mă împac cu ea ci doar să onorez o prietenie.
Tu-l cunoşti mai bine pe fostul tău prieten şi ştii cel mai bine ce principii are (dacă are) însă eu-s exemplul care ar trebui să-ţi dea de gândit dacă nu cumva îţi faci iluzii de pomană.
De ce spun asta? Păi dacă actuala lui prietenă e vreuna sufocantă care dacă aude că te-a vizitat sare brusc la concluzii că o înşeală cu tine? Nu e mai simplu să evite orice sos de limbă inutil şi gata?!
Uneori, e mai bine ca femeia să nu ştie tot, mai ales când e vorba de fapte nevinovate pe care mintea încâlcită a unora dintre femei o poate interpreta şi extrapola într-un mod total eronat!
Salut!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Normal ca mai tine! Mai ales acum! Fa-te bine cat mai repede si alta data casca bine ochii, sa nu mai ajungi in ghips!

| lyrics a răspuns:

Mmmm.
e posibil si sa vrea sa va impacatsi.
sau poate doar l-a luat valul, si si'a amintit de momentele petrecute impreuna.
vezi cum decurg lucrurile.intreaba'l cum merge relatsia cu actuala prietena.
in functie de raspunsurile lui o sa stii ce ai de facuttongue

| Lary23 a răspuns:

Pai cat timp ati fost despartiti? daca tu crezi ca merita si consideri ca relatia voastra va mai fi ca inainte sau chiar mai bine, mai da-i o sansa, asta daca a gresit elwinking eu cred ca merita! chiar tu ai zis ca s-a purtat frumos! succes! si asteptam vesti :p

| Lary23 a răspuns:

Si eu am o relatie de 3 ani :p si am trecut printr-o despartire de 2 luni (deci te-am luat laughing ), timp in care nu ne-am vb deloc! apoi el m-a cautat, ne-am impacat si iata ca acum e din nou bine! asadar, nu prea cred in ideea "daca v-ati despartit, nu va mai niciodata ca inainte"! mai dati iubirii voastre o sansawinking

| Hata a răspuns:

Pai daca acum esti sigura de ce vrea el, cred ca e momeentul sa te gandesti la ce vrei tu, daca u simti ca mai merita o sansa, ca il iubesti...impaca-te cu el, clarbig grin

| Andrusk_3090 a răspuns:

Din ce povesteti tu asa se pare, ati fost mai mt timp impreuna si nu te poate uita asa usor.probabil vra sa revina la cea fost inainte. dar asta o sa afli numai daca vb deschis ca el despre lucrul asta.

| adriana_5532 a răspuns:

Clar ca vrea sa va impacatihappy

si-a dat seama ca nici una nu e ca tine si te vrea inapoi

| zonik93 a răspuns:

Odaataa ce a venit la tine sa te vada.
Sj i`a vorbit asa pr lui de faata cu tine.
Sigur ca mai tine la tine!

Răspuns utilizator avertizat
| ▀♫Me AnGeL fOr EvEr♫▀ a răspuns:

Pai eu cred ca inca te iubeste si vrea sa va impacati mai ales ca (daca am inteles eu bine) s-a despartit de pr lui nuh? asta nu iti zice nimic? sigur vrea sa va impacati.eu zc sa'l intrebi si iti urez succes in orice hotarasti... funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In calitate de baiat iti recomand sa ai foarte mare grija. Baietii sunt ca vremea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur vrea sa va impacati

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur vrea sa va impacati

| Alexxa_4351 explică:

M-a sunat acum 10 min si mi-a zis daca nu vreau sa ma impac cu elcryingce sa fac?cryingcryingpentru ca il iubesc ffoarte mult!

| Alexxa_4351 explică:

Pai, Lary21, am fost despartiti o luna, dar inainte de asta a mai vrut de 2 ori sa ne impacam, chiar dupa ce ne-am certat, dar l-am refuzat...cryingoff, azi trebuie sa ii dau raspunsul:-ss Si inca ceva, ma refer la tine kongeriket, eu nu cred ca se poarta asa frumos cu mine doar ca am piciorul in ghipsstraight facepentru ca si inainte de asta, desi era cu alta fata, se purta cu mine la fel de frumosstraight face

| Alexxa_4351 explică:

Sall:*Am o intrebarebatting eyelashes
Azi prietenul meu mi-a spus sa raman in seara asta la el:-s dar nu stiu ce sa facthinking Eu il iubesc si el ma iubeste mult. Suntem amandoi de aceeasi varsta(17 ani). Intr-un fel as ramane la el pentru ca il cunosc destul de bine si nu este un tip care sa se gandeasca la prostiibig grin Dar parca mi-e "rusine" sa raman la el, nu stiuthinking ca nu sta singurwinkingmai e si mama lui si sora lui si parca mi-e rusine de ei! El vrea foarte mult sa raman ca sa o cunosc pe sora lui si pe mama lui...happy

Ajutati-ma va rog pentru ca in seara asta trebuie sa-i dau un rasp!big hug
Cel mai bun raspuns primeste Fundiiiiiitzzzzzzaaaaa!:X
Multumesc mult!:*

| MissG a răspuns:

Pai Alexa daca este fostul iubit inseamna ca ceva nu a mers de ati ajuns la despartire.parerea mea este sa gandesti f bine inainte de a te intoarce la ceva ce nu a functionat...priveste spre prezent mai mult tongue