| maneaandrei18 a întrebat:

Buna seara numele meu este Andrei in urma cu 4 luni am cunoscut o fata cariea i-am spus ca o iubesc dupa 2 saptamani inca din primele zile eram foarte fericiti amandoi dupa ceva timp au inceput discutii, si certuri pe motiv ca eu simteam ca se raceste nu mai vorbea la fel nu ma mai simteam la fel de iubit ne-am spuneam ca ne despartim stateam 1, 2,3 zile dupa care ne impacam. ei nu ii mai convine sa ne vizitam cand sunt acasa parintii de teama sa nu isi bage nasul in treburile noastre, am avut si un mic incident cu mama mea peste care a trecut. In fine ea acum mi-a spus ca nu ma mai iubeste si ca usor usor nu mai are aceleasi sentimente pentru mine. ce ar trebui sa fac? Am intrebat-o de ce nu ma mai iubeste si ce a facut-o sa piarda sentimentele i-am spus ca in orice relatie exista certuri trebuie sa mentionez ca nu a fos vb niciodata de o cearta aprinsa sau cu caracter vulgar sau mai rau. Spuneti-mi va rog ce sa fac, imi vine sa ma sinucid. Va multumesc

Răspuns Câştigător
| IloveME a răspuns:

In primul rand sa nu disperi cum o faci!
Nu e nici prima nici ultima suferire in viata ta si asta ar trebui sa te faca mai tare!
Gandeste-te, dragoste cu forta nu se poate! nu ai ce face ea nu te mai iubeste si nu ai cum o obliga sa mai fie cu tine!
Dragostea nu dispare de pe o zi pe alta, chiar si tu spui ca de la un moment dat a inceput sa se raceasca! poate de acolo au inceput toate si-a dat seama ca pentru ea ai fost doar o atractie de moment!
Mult succes iti doresc si o noapte placuta!

19 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cred ca s a plictisit, poate nici macar nu te a iubit cu adevarat

| maneaandrei18 explică (pentru mona):

Ba da m-a iubit, poate s-a plictisit dar nu stiu e constienta ca nu va mai gasi nici ea ca mie chiar ea a spus

| Schatzyyyyy a răspuns:

Doamne termina si tu cu "ma omor"! ce aveti fratilor? S-au terminat p*****e? Iti gasesti alta fata, uit-o! Fata asta si-a gasit pe altul si d-aia nu mai e atrasa de tine, si te trata asa!

| maneaandrei18 explică (pentru Schatzyyyyy):

Fete ca ea se gasesc greu sau deloc

| Schatzyyyyy a răspuns (pentru maneaandrei18):

Gasesti alta, stai linistit

| al3ks a răspuns:

Nu pot sa zic ca sunt o influenta rea, definde ce fel iei tu raspunsul asta.
La tine exista putina gelozie de aia iti vine "sa te sinucizi", poate ca fata a gasit pe altcineva de aia nu are aceleasi sentimente cu tine; 1, 2, 3 si gata va inpacati, este bine sunteti compatibili, luati o pauza de "dragoste" sa zicem... 2-3 zile fara saruti, mozoleli alea alea..., si vedeti dupa aia ce "pofta" o sa ai de viata! laughing Bafta si mult noroc!

| maneaandrei18 explică (pentru al3ks):

Ti-e usor sa vorbesti

| SuperGirl8 a răspuns:

Sinucizi? Serios? Crezi ca faci bine? Sincer, toata lumea trece prin aceste "crize". In astfel de cazuri e bine sa luati o pauza, si cum tu zici ca ai luat una deja, iar ea inca e plictisita si nu a realizat ca vrea sa fie cu tine, ei bine, nu mai e nimic de facut. Vezi-ti de viata! O sa placi multe alte persoane, si o sa ajungi cu toate la despartire, pana cand va veni fata perfecta. In fond, unde-i graba? Sa-ti fie tie bine! Mult noroc in dragoste!

| maneaandrei18 explică (pentru SuperGirl8):

Nu e o graba dar nu e bine nici sa stai toata viata sa cunosti pe cate cineva

| maneaandrei18 explică (pentru SuperGirl8):

Multumesc pentru urare happy

| SuperGirl8 a răspuns (pentru maneaandrei18):

Pai nici aia nu e o solutie. Dar daca vezi ca nici dupa pauza nu si-a revenit, ti se pare ca mai vrea relatia serioasa? Imi pare rau ca vad ca esti un baiat serios, nu un fustangiu ratat, si tot tu suferi.sad

| maneaandrei18 explică (pentru SuperGirl8):

Sincer sa fiu nu i-am gresit niciodata si nu m-am comportat urat cu ea o iubesc mai mult decat viata mea fiind ca viata mea fara ea e degeaba nu sunt vreun sinucigas nu exagerez dar spun ce simt, cu toate fetele de pana acum am stat doar asa nu am putut simti nimic pentru ele dar cu ea din primele clipe am stiut ca va fi a mea toata viata

| SuperGirl8 a răspuns (pentru maneaandrei18):

sad nici nu stii ce rau imi pare pentru tine. De-ar fi toti baietii la fel. Oricum, eu zic sa mai vorbesti cu ea, dupa o scurta pauza. Spune-i atunci tot ce simti, iar daca ea simte la fel, va veti impaca. Iti tin pumnii :* si muuuuult noroc cu ea

| maneaandrei18 explică (pentru SuperGirl8):

Iti multumesc pentru sfaturi nu am mai sunat-o de 2 zile miercuri e ziua ei si i-am pregatit o surpriza si nu pentru a se impaca cu mine ci pentru ca e ziua ei si stiu ca ii place ce i-am comandat iti multumesc inca o data pentru pumniii stransi si daca e sa tine-mii saptamana cealalta o sa revin si o sa spun ce am facut sper sa iti dau o veste buna. Sa ai o seara buna happy

| SuperGirl8 a răspuns (pentru maneaandrei18):

Daca e ziua ei, cu atat mai bine! La multi anibatting eyelashes Si sunt sigura ca o sa-i placa, fiind de la tine. Sa speram ca o sa fie o veste buna.Multumesc la fel! happy

| maneaandrei18 explică:

Iti ajunge 1 minut sa te indragostesti de cineva si sa iti placa din toate punctele de vedere am 20 de ani nu sunt nici vreun prost nici imatur nu ma consider si nici nu e prima fata cu care am stat dar e singura pe care am iubit-o

| maneaandrei18 explică:

Nu ma vrea nici o fata si nu stiu de ce!

| Schatzyyyyy a răspuns (pentru maneaandrei18):

Asta e doar in mintea ta, vei gasi:*

| maneaandrei18 explică:

Eu sper sa ma impac cu ea