| daniel19ny a întrebat:

Sall am o intrebare pentru fete femei. Durata intr-o partida conteaza?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Durata unei partide de sex conteaza mai mult decat ti-ai putea inchipui. Nimic nu este mai deprimant pentru o femeie decat sa ramana nesatisfacuta la sfarsitul partide de sex, sa se simta doar folosita, sa fie "jucaria sexuala", pentru ca un barbat sa-si satisfaca necesitatile/dorintelei lui sexuale. In concluzie o partida de sex ar trebui sa dureze macar atat incat femeia sa ajunga sa se simta satisfacuta, fericita si daca se poate sa ajunga sa aiba orgasm in cazul fericit. Deci, da conteaza foarte mult. Nu uita.

5 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Scuze ca raspund, dar tu ce crezi? Normal ca durata conteaza, chiar foarte mult. Ea nu se excita daca te vede pe tine ejaculand, ea nu poate avea orgasm la fiecare partida(sau poate, depinde si de persoana cu care se impreuneaza). Ar avea nevoie de putin preludiu ca sa se "incalzeasca"/"umezeasca" cum vrei sa-i spui...

| Doub a răspuns:

Vrei să joci şah?

| Oana92 a răspuns:

Da, conteaza cat de mult dureaza o partida de sex. Cand dureaza prea putin sau prea mult sexul nu mai e fain. E frustrant ca totul sa se sfarseasca atunci cand e mai placut big grin.
Durata e la fel de importanta si pentru femei si pentru barbati. Femeile ajung, in general, mai greu la orgasm, au nevoie de mai mult timp pentru a obtine placerea, iar partidele lungi de sex ''gadila'' orgoliul unui barbat.

E foarte important sa se gaseasca cauza pentru care un barbat sufera de ejaculare precocee (pentru ca banuiesc ca asta e esenta intrebarii tale) daca e psihica, fizica sau daca e doar un episod (pe fond de oboseala, stres, alcool sau o perioada lunga de abstinenta). Si e extrem de important ca femeia sa nu rada de barbat sau sa isi bata joc de el. Cei doi trebuie sa isi asume matur problema si sa incerce sa ii gaseasca o rezolvare.

| MrLucas a răspuns:

Cum adica fete femei?

| Rapperităă a răspuns:

Da!