| 1stResponder a întrebat:

Sall am si eu o intrebare.Imi place o fata, cum sa o fac pe ea sa intelega ca eu o plac pentru eu sunt cam timid si imi este frica sa nu se rada de mine. sadsad Eu sunt nou la o scoala si nu sunt prea cunoscut.Mai ales ca ea cu mine in clasa si cred ca fetele au prea mult orgoliu si sa nu accepte cea ce simt eu pentru ea, fiindca ar crede ca sunt un disperat si ca se va rade de ea pentru ca suntem in aceeasi clasa si din astea.Plss TPU Help

Răspuns Câştigător
| elenutza_7279 a răspuns:

Acum depinde ce simte si ea pentru tine. intr'o relatie nu e de ajuns doar unul sa iubeasca. deci daca te place si ea mai asteapta putin pana ce te va cunuaste mai bine si va avea catusi de putina incredere in tine. asa mi s-a intamplat si mie. asa cum a zis si Iceman intai fi un bun coleg, apoi amic, prieten si cand nu te vei astepta mai putin ea va raspunde. si trebuie sa fi si tu mai indraznet.nu foarte. dar indraznet. fetelor nu le plac baietii timizi si inceti. deci mult noroc si sper ca te'am ajutathappy

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O iei si ii spui in fata dar mai intai devii amic si mai tarziu o iei de gagica ca sa te cunoasca.

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

"imi este frica sa nu se rada de mine " -corect este "imi este frica sa nu rada de mine" fara"se"
"sunt un disperat si ca se va rade de mine" -corecte este " sunt un disperat si va rade de mine"

Acum intrebarea ta - De ce nu te apropii de ea? Invit-o in oras, sa va plimbati, etc. DUpa ce ati petrecut mai mult timp spune-i ca ai inceput s-o placi si poate va avea aceleasi sentimente.ppa

| BettyEllA a răspuns:

Ai spus ca esti timid.
Nu trebuie neaparat sa ii spui. Poti sa ii arati asta. [ prin gesturi si alte chestii.]
Si daca prinzi ceva curaj invit-o si tu inparc dupa ore sau in weekend.
Bafta! :*

| GuessWho_8056 a răspuns:

Bagate in seama cu ea pe mess vorbeste cu ia fa orice sa te bage in seama...winking Bafta!