| MusicLover a întrebat:

Sallhappy ce materii se fac in clasa a 5-a?
ce materii noi?

sczz de categorie :p

9 răspunsuri:
| sweet0girl a răspuns:

Romana,mate,limba 1 (limba studiata in ciclul primar care va fi continuata), limba 2 (o limba noua care va fi invatata de la inceput),geografie,istorie,biologie,ed fizica,ed tehnologica,ed plastica, dirigentie,muzica,religie, optional, informatica(la unele scoli se face o ora pentru toti elevi si la altele e optional spre ex la scoala mea era un curs pentru cine vroia sambata)

| MihaelaMika a răspuns:

Paii biologiia a fost noua, tehnologia, dirigentia si franceza sau germana ( depinde de scoala ) si optionalul! Sper ca am fost de ajutor!

| Blackwoman27 a răspuns:

Romana, mate, engleza, franceza, geografie, istorie, biologie, muzica, desen, info(depinde de scoala), religie, educatie tehnologica, educatie fizica, educatie civica sau educatie pentru sanatate(depinde de scoala) asta e optional.

| Andrei32133 a răspuns:

Cum e educatie tehnologica informatica?

| JustABelieber a răspuns:

Materiile noi:franceza, informatica si dirigentie.

| zaapalici a răspuns:

Pai la mine au fost noi materiile urmatoare: franceza, educatie tehnologica, dirigentie si biologie.

| Addaaaa a răspuns:

Poi...francezaaa,educatie tehnologica,biologie, informatica, optional biologie(educatie pentru sanatate)

| Swittypink a răspuns:

Biologie, tehnologie, dirigentie si dupa aia depinde de ce limba ai invatat pana in clasa a5 de ex eu am inv. franceza si dupa aia in a5 mi-a bagat engleza

| roxanna_4324 a răspuns:

Ce materii noi? Pai limba franceza si educatia tehnologica! Eu cam atat stiu ca se face nou!