| Bella_5737 a întrebat:

Sall! Deci imi place foarte mult de un baiat si el ma place, dar problema este ca nu stiu cum sa ma cuplez cu el.(specific nu este de loc timid)

Răspuns Câştigător
| Rozasinimicmaimult a răspuns:

Pai si eu am fost in aceeasi situatie. acum 1 luna si i.am spus ca daca ca :: daca ti. as spune ca imi place de tine ai spune ke vrei sau nu sa stai cu mine si a spus normal. dar am in primele 2 saptamani am spus sa ramanem prieteni ca sa ne cunoastem si i.am povestit aproape tot si el =. si de 2 saptamani suntem impreuna si iti spun ca functioneaza fi tu insuti incearca sa. l cunosti s sa vezi ce ii place si o sa iasa sigur ceva

6 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Pai eu as fi vazut o problema daca tu il placeai, dar nu ai fi stiut daca te place si el. In situatia de fata, observ ca tu stii exact ce simte el si atunci as putea sa ghicesc impedimentul. Din nesiguranta ta, nu pot decat sa contat ca el nu stie ca tu il placi. E o singura solutie... spune-i! Sau macar da-i de inteles.

| andreea_9470 a răspuns:

Pai daca nu e timid si ii placi de ce nu incearca el sa se cupleze cu tine?

dar, oricum daca vezi ca nu "se misca" poti sa te dai tu putin pe langa el, sa-i bati apropoul ca tie iti place de el. poate va iesi cevabig grin

baffffftaa:*

| piticaaa_1938 a răspuns:

Pai. Batei un apropo ceva. Aratai intr-un mod. placut. dar in aceas timp sa nu se vada. Sau. ai putea sa intrii in vba cu el. si sa discutsi despre el. despre ce ii place. despre ceva. si sigur o sa iasa ceva :* funditabatting eyelashes.

| CatalinaC a răspuns:

Hmm. cred ca stiu ce face el in momentul asta de nu s-a miscat pana acum. Te testeaza sa avda cat rezisti, ca sa fie mai tare esenta cand va fi. Cel putin asa cred. Stii cum e, o zi iti vorbeste frumos, a 2a zi nu iti vorbeste deloc, a 3a zi poate te sarutasmug Incearca sa il seduci putin, fa-i jocu' si bate si tu cu aceeasi moneda. Adica incearca sa fii frumoasa si naturala. :*

| dAN_9549 a răspuns:

Daca nu esti timid si ii place cu adevarat de tine va face el primul pas... insa daca nu vrei sa pierzi vremea e de ajuns sa stai langa el sa incerci sal saruti si sigur va reactiona!

| Teodora_6780 a răspuns:

Sparge tu gheata. dar doar un pic!laughingadica vorbeste cu el mai des.mai dragastos. apoi lasa. l pe el sa aleaga. Daca vrea sa fie cu tine iti vei da seama. E bine sa nu faci tu primul pas daca nu este timid!

bafta multa!