| elena_3930 a întrebat:

Help! Am fost de curand intr-o tabara unde am cunoscut mai bine un baiat pe care pusesem eu ochii de ceva vreme. In tabara totul a fost ok, in prima saptamana ne-am cuplat [neoficial], giugiuleli, etc., totul era ca pe roze. Apoi a inceput sa`mi gaseasca motive pentru care sa fie suparat pe mine si dupa o cearta pur si simplu a inceput sa nu ma mai bage in seama pana la sfarsitul taberei [adica vreo 4-5 zile]. Cum sunt eu orgolioasa, nici eu nu l`am bagat in seama. Eram ca si despartiti.
Problema este ca el incepuse sa se dea la o alta [doar asa, de distractie, ca respectiva nu e din tara si nu se mai vede cu ea decat cel devreme la anul in aceeasi tabara], iar eu imi cam bagam unghia in gat pentru ca ma cam atasasem de el dupa o saptamana impreuna. In fine, dupa ce s`a terminat tabara am organizat o ieseala cu cei care am fost acolo si care sunt din orasul nostru, dar pana la urma am ajuns sa iesim doar eu, el si inca trei persoane. Si totul a decurs ok, vorbeam de parca nu s`ar fi intamplat nimic niciodata [nu eram ca intre iubiti totusi, ci prieteni].
Sunt cam derutata acum pentru ca sunt constienta ca el nu tine la mine si din cate am vazut e cam superficial, dar in acelasi timp imi place mult tipul si nu stiu daca merita sa`mi calc pe orgoliu si sa mai incerc ceva. Voi ce spuneti? Sa o las asa sau sa incerc sa mi`l apropii?

Răspuns Câştigător
| anutza08 a răspuns:

Niciodata.ar trebui sa ai vointa si sa treci peste, e clar ca el a vrut doar o distractie, daca te-ai intoarce acum el ar zice ca esti usor de prostit, just friends atat si aatai ca nu iti pasa, da-i indiferenta. Ai grija! iti zic din experienta, la mine s-a int mai rau, deci evita lucrurile astea. pooop:X

3 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Vorbeste cu el spune-i ca tu inca mai tii la el si ca ai vrea sa mai fi cu el doar daca mai tine si el la tine.
intreaba-l daca mai tine la tine. daca nu atunci bye.
daca da atunci incearca si vezi ce iese.
sti vorba aia... incearcarea moarte n-are.

| Pufi02 a răspuns:

Stii cum se zice.Incercarea moarte nu arehappy.Dar se pare ca tipul e mai orgolios ca tine...incearca sa o luati incet,sa fiti prieteni, sa comunicati si apoi vezi cum se comporta el, ce sentimente aveti si vei vedea daca poti continua...

| Roxyuy a răspuns:

Lasa-l ca e clar ca nu mai vrea ceva cu tine. Daca d la inceput a bagat motive d cearta nu are rost.