| mada225 a întrebat:

Sall lume am si eu o intrebare este normal ca la varsta de 17 ani avand inaltimea 1, 63 ca cineva sa cantareasca intre 46-47-48 de kg si care este greutztea ideala pentru aceea inaltime? va rog sa-mi raspundeti cu sinceritate

3 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Daca e fata ar trebui sa aiba in jur de 53 de kg, daca e baiat in jur de 63. Persoana in cauza ar trebuie sa mai ia ceva in greutate.

| MoruAndrei a răspuns:

Medicii spun că de exemplu dacă ai 1.70 este normal să ai o greutate cuprinsă între 65 şi 70 de kilograme. Dacă ai 1.63 greutatea normală este cam 60-63 KG.