| AngelTears a întrebat:

Sall. Ma puteti ajuta? Cum am mai spus am 18 ani si sunt cam scund. Am un 1.67 m. Si nu stiu ce sa fac. Va rog ajutati-ma. DAU FUNDA worriedworried PS: va rog sa ma scuzati ca am postat aici dar cred ca sunt cele mai multe intrebari la categoria asta

Răspuns Câştigător
| Vizitiul a răspuns:

Baietii se dezvolta pana in jurul varstei de 19-20 ani. E posibil sa mai cresti in altitudine, dar nu foarte mult. E posibil ca tu sa semeni cu tatal sau mama ta in ceea ce priveste inaltimea, iar aceasta este o chestiune ereditara. In acest caz, nu prea vad cum te-ar ajuta inotul, tractiunile sau baschetul. Multumeste-te cu ce ai!

5 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Joaca basket!

| Zenithf a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa-ti gasesti o gagica inalta, asa, cand dansezi cu ea, vei fi cu nasul intre sanii ei. big grin
Si ca sa cresti, poti incerca inotul, dar sa stii ca de la varsta asta putin te mai inalti. thinking

| nana a răspuns:

Salut LolyPOP. Nu vad un motiv din cauza inaltimii tale. Tu crezi ca in asta consta integrarea ta in societate, felul cum iti traiesti viata, cati prieteni vei avea sau cate iubite? NU! Gresit! Tu trebuie sa fii mandru (din pacate nu-ti cunosc sexul)ca esti intreg, nu ai alte defecte, sa le multumesti parintilor ca te-au crescut mare si ferit de accidente, si sa ai incredere in tine(folosesc un dialog neutru din motiv ul ca nu stiu ce esti un el sau o ea ). Nu trebuie sa fii complexat din punctul asta de vedere. Nici eu nu sunt mai inalta, am 1. 56m si sa stii ca mi-am gasit parteneri si nu am fost apreciata de felul cum arat, sau daca am 1. 80m. Nu. Tu trebuie sa fii natural si sa te mandresti ca esti mai inalt ca mine. rolling on the floor Ce am face daca toti am depasii 1. 80m. Mai poti practica innotul, baschetul sau atletismul, pentru a mai adauga ceva cm, mai mult nu. Din fericire pentru barbatii, mai pot face imbunatatiri la innaltime, pentru ca la barbati nu stagneaza cresterea ca la fete(oasele baetilor se mai dezvolta )pana la varsta de 24-25 de ani, nu stagneaza cresterea ca la fete, de la varsta de 14-18 ani. Poti consulta un medic ortoped pentru mai multe informatii. In rest, sa fii sanatos si mandru de ceea ce esti si cum arati. Pup.
nana

| deea40 a răspuns:

Pai eu am uirmat un tratament.
te poti duce la doctorul tau de familie si sa i ceri trimitere la un doctor de specialitate si acolo iti va da tratemenul care trebuie sa il urmezi. iti spun asta din propria experientza. si eu am urmat tratamentul si am crescut 12 cm intr-un an... deci e bun si nici nu iti afecteaza corpul... numai ca la inceput daca iti da injectzii prima si a doua doare dar dupa aia te obisnuiesti. injectziile le faci in picior si ti le faci tu singura daca vrei sau mama sau tata daca iti naspa, deci eu sper sa te ajute. numai sa ai grija ca e cam tarziu si terbuie sa faci un set de analize sper ca te-am ajutat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma.eu am 14 ani si 1, 75happye dupaom.am o cunostinta care la 18 ani aveam 1, 65 iar acum dupa 2 ani are 1, 85happydepinde de om. oricum o sa cresti