| lory_9422 a întrebat:

Sall... sunt fff nedumerita.nu stiu ce sa fac. ce sa aleg.sa va povestesc.pai eu in cl a5a am avut un par fff frumos, era lung si drept dar era despicat si m-am saturat pentru in fiecare zi trebuia sa il prind in coada impletita si am vrut sa ma tund filat.mama prima data nu a fost de acord dar am convins-o dar nu un filat foarte evident, asa ca m-am tuns putin mai scurt(putin mai jos de umar) si filat.Mama tot in coada voiaa sa mi-l prind dar acum coada cal. ei, am fost de acord si de la sf clase a 5a am stat cu coada cal(bineinteles ca puteam sa-l mai si impletesc) pana in clasa a7a(acum), iar acum vreau o noua schimbare sa ma tund bob dar nu bob pana la ureche pana la gat si sa il tin despletit ca toate colegele mele care il aau mult mai lung dar mamele lor le lasa, dar mama mea are o zocala "fata e ca o floare" adica ea zice ca trebuie sa fiu cuminte sa nu-mi fac un prieten pana la 18 anisad, si cand i-am zis ca vreau sa ma tund a zis ca vreau sa ma tund prima oara a fost indiferenta. apoi cand a venit vorba mai serios de tuns si a vazut si ea a inceput sa zica "treaba ta eu te tund cum vrei dar apoi sa nu vii la mine si sa plangi ca nu mai ai par" si tata zice la fel si nu stiu ce sa fac...sunt indecisa pentru nu stiu cum imi sta am mai fost tunsa asa(bob)dar in clasele 1-4 si atunci imi statea bine pentru ca aveam fata mai "micuta", si nu stiu cum imi sta si mama a spus ca MAINE mergem la coafura si trebuie sa ma hotarasc fff repede.am doar o seara.Va rog ajutati-ma. dati-mi o opinie, voi ce ati face in locul meu? scuze categoria!

5 răspunsuri:
| Rukhsandra a răspuns:

Pai esti destul de mare si parinti tai nu ar trebui sa te trateze ca pe un copil de 6 ani si daca tu vrei sa te tunzi atunci tunde-te :p Parul creste la loc laughing:-J

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Si eu am facut prostia sa ma tund bob dupa ce am fost tunsa in scari,filata.mi-a parut foarte rau, in plu ca ceilalti se amuzau pe seama parului meuhee hee.
Sincer e parul tau, e alegerea ta.trebuie sa fii foarte decisa cand vrei sa te tunzi sa nu-ti para rau.

| Andruska_4790 a răspuns:

Pai sincer.si eu am facut prostia sa ma tund foarte scurt...cand aveam un par lung aproape pana la fun si apoi cand m-am uitat in oglunda am inceput sa plang si sa spun ca imi vreau parul inapoisad.e decizia ta daca vrei sa iti schimbi cuafura.insa trebuie sa fi decisa de ce vrei sa iti faci.si cel mai important e ca apoi sa nu iti para raubig grin

| lory_9422 explică:

Off.Andruska asa zice si mama si eu nu stiu ce sa fac.el o sa creasca stiu dar o sa creasca ff greu, nu stiu eu nu pot sa iau decizii! si parintii nu ma ajuta deloc

| alexandra_5510 a răspuns:

Nu ai de ce sa iti para rau! parul creste in continuu.si aveam parul aproape de fund si m-am tuns gen ema watson, si imi place foarte mult.si in lagatura cu parintii tai:nu au de ce sa nu te lase. e decizia ta, parul tau, infatisarea ta.:*:*laughing