| Stefifanste a întrebat:

Am 15 ani si chiar vreau sa va intreb ceva: cum pot sa fac sa prind mai mult curaj cu fetele? Adica si cand ies cu prietenii si mai vin fete dragute eu arat tot **** pe mine. Si daca vorbesc cu ele parca simt ca mi-e frica (stiu ca e penibil). Va rog sa ma ajutati!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

La 15 ani, este normal sa fii temator, sa fii timit, dar hei, si ea este timida, nu uita!
Invingatorii sunt intotdeauna optimisti, fii la fel!
fa-ti curaj si spune-i cu blandete in glas: "buna, sunt X-ulescu si imi place de tine. Vrei sa fii prietena mea?" Daca este socata, sa ai pregatita o bucatica de hartie cu numele si numarul tau de mobil si sa i-o dat fetei, spunandu-i ca astepti raspunsul ei cu mare nerabdare!
Hai, succes, ca nici fetele nu musca!

2 răspunsuri:
| Alexxxyk a răspuns:

Stiu, stai calm ca fetele de varsta ta nu se uita la baieti de aceeasi varsta mai ales in ziua de azi, se uita la cei cu minim 3-4 ani mai mari sau chiar cu varsta aproape dubla, evident sunt si exceptii, deci trebuie sa gasesti o fata care nu e interesata de cei mari, adica o fata cu care intri usor in subiect, dar nu iti fa griji la varsta asta nu iti trebuie crede-ma

| Bolton_Kevin_1919 a răspuns:

Hmm..si eu simt exact. Fetele de varsta ta sunt atrase de cei mai mari. Singura optiune is alea mai mici.