| marianalex55 a întrebat:

Cum fac sa prind tupeu? Sunt putin timid, imi e rusine de fete,, adica nu am curajul sa vorbesc cu ele sa le spun ceea ce vreau de fapt si in unele momente nici nu stiu ce sa vorbesc cu ele..parca imi este frica sa-mi exprim punctul de vedere cu gandul ca cineva va rade de mine si ma simt prost cand cineva rade de mine..nu mai suport sa fiu asa, vreau sa am mai mult tupeu si va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi pentru a depasi aceasta 'timiditate

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Iti sta doar tie in putere sa te schimbi.
Daca chiar te-ai saturat, atunci schimba-te!
Din pacate, noi chiar nu te putem ajuta cu situatia ta, fiindca depinde doar de tine, sa deschizi gura si sa vorbesti.
Nu uita sa saluti inainte si sa zambesti, ca prima reactie este intotdeauna, cea care duce spre succes.

| Donsavas a răspuns:

Nu tupeul este cheia către siguranta de sine ci încrederea în propria peraoana si asta se dezvolta cand iti crești inteligenta emoțională, respectiv cand iti controlezi emotiile.

| ancaval a răspuns:

Eee. Asta e așa de moment. Stai să vezi când te pune viața la încercare și atunci musai să iei atitudine. Până amu ai fost relaxat și NU a trebuit să intervi. Toate la timpul lor.