| MikeyC a întrebat:

Am 16 ani is la liceu si ii o fosta colega de care imi place dar nu stiu cum dracu sa-i spun asta FUNDA

3 răspunsuri:
| MisteriuosGirl a răspuns:

As vrea sa completez raspunsul colegului de mai sus cu urmatoarea precizare: unele fete nu sunt mare fane ale romantismului, deci nu exagera din prima! nu de alta, dar cunosc fete care s-ar putea simti atat de jenate incat, ca sa mai scape de penibil, sa inceapa sa rada.stiu ca tu te-ai simti prost, deci ai grija cu doza de romantism

| Tiu_Marius_1993 a răspuns:

Bai frate. Nu trebuie sa te tot agiti atat cum sa ii spui cum sa nu. Fii tu insuti si du-te vorbeste cu ea serios. Atunci tu vei vedea reactia ei si vei lua decizia corecta daca te place sau nu.

| Scarpinici a răspuns:

Nu trebuie sa te impacientezi happy. Sti cum este la mine? Eu incerc sa fiu cat de natural posibil. Am stat de vorba cu multe fete si am zis de multe ori ceea ce incerci tu sa spui. Ideea este in felul urmator: Fi tu insuti deoarece fetele au ceva special care ne atrage deosebit in sensul in care atunci cand esti langa o fata de care esti intr-adevar indragostit gandirea nu mai are logica asa ca toate cuvintele vin din inima iar un simplu "te iubesc" va fi foare simplu de scos daca incerci sa o privesti sincer in ochi si pui suflet in ceea ce spui. Eu am facut de multe ori chestia asta si multe s-au rosit laughing si erau fete in toata firea asa ca stai calm este in sangele nostru sa fim romantici. Depinde de fiecare cum stie sa se foloseasca de acest dar. Iti urez succes! Funda? big grin