| vm_8252 a întrebat:

Am pus-o... m-am indragostit de-o colega... de fapt fosta colega, ca si-a dat demisia, am impresia ca si ea ma place, problema e ca are prieten straight face Si aseara mi-a cerut numarul de telefon laughing) Ce dracu' fac? big grin

Răspuns Câştigător
| maki11 a răspuns:

Poate nu mai are prieten.si incearca sa se bage in seama cu tine, daca zici ca si ea te place.
Sti ce sper, ca atunci cand ti-a luat numarul de telefon, ti-adat macar un beep, sau i l-ai luat si tu pe al ei. Ca in cazul asta, este simplu. Asteapta sa treaca 1-2 zile si sun-o, ce faci, cum te simti, ai incercat sa cauti de munca in alta parte, chestii din astea, si popune-i sa va vedeti la un suc, sa discutati, poate poti sa o ajuti cu ceva, bagi si tu niste texte acolo.

Mai departe vezi cum evolueaza lucrurile, tine-ne la curent tongue

4 răspunsuri:
| anaid a răspuns:

Pai heeey ti-a cerut numarul de telefon ceea ce inseamna ca o doare fix in cot de prietenul ala...si de cand mai este o problema ca are prieten?laughingIn vremuri de criza masuri de criza...laughing

| anaid a răspuns:

Asta inseamna ca incepi sa te indragostesti si din moment ce te intereseaza sentimentele prietenului ei hmmm da e super grav.Ar trebui sa inveti ca pentru a supravietui in lumea asta trebuie sa nu iti pese cam de nimenihappy

| vm_8252 explică:

Am uitat sa mentionez ca sunt indragostit grav, adica pana mea, azi am avut impresia de 2 ori c-o vad in metrou, aiurea rau de tot!

| vm_8252 explică:

Bai, momentan eu va multu' frumos. Maki, zici ca esti psiholog/(aga), frate. Faza-i ca ma simt eu cam de rahat fata de acel prieten al ei de care pe ea o doare probabil fix in rect cu toate ca nu-l cunosc. In fine, sa vedem... happy N-am mai avut sentimentul asta de la 16 ani, dreacu! Adica pana mea. Singura fantezie pe care-o am cu ea ar fi c-o tin in brate. E grav, frate. E grav...