| fantasy01 a întrebat:

Am o intrebare: eu plac un baiat, dar nu stiu cum sa ma bag in seama ca el, nu stiu cum sa incep sa vb ca el imi dati un sfat pls? puppy dog eyes! fundita! si inca ceva: cand intra pe mess cum sa vb ca el? fundita! Raspuns urgent! a da si cum sa ii atrag atentia? puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| lovehurts a răspuns:

Paii`, Buna` big hug
Interesanta intrebare si crd ca te pot ajuta:

Decii `big hug Daca il placi si chestii` pe mess incearca sa-i zici chestii de genul,, Buna, ce faci?,, si deschizi tot felul de subiecte. stiu si eu thinking scoala. prieteni, pareri despre anumite chestii`. Eu una cred ca atunci cand te intalnesti cu el sa ii spui,, Buna,, si sa astepti sa iti recunoasca ca si el te place. Ideea e ca: Nu ii recunoaste ca il placi, pentru ca asta displace baietzilor, incearca sa te bagi mereu in seama cu el, sa ii devi amica mai intai de toate ca sa ajunga sa te cunoasca.
Uite eu iti dau un exemplu propriu:
E un baiat in scoala, cel mai,, dorit,, si etc. eu sunt a 6-a, prietena mea il placea si i`a zis. Eu i-am luat id`ul si am inceput sa il cunosc, apoi ne-am vazut. si bineinteles si mie mi-a placut de el blushing In finee`. Mereu ne bagam in seama pe mess si glumeam, l`am facut sa ma cunoasca si la un momentdat eram ca si fratiii`. au trecut 4 luni si intr-o seara tot povestiind si vorbind mi-a spus ca ma place si etc. si ne-am comb. Si acum sunt cu el si ne intelegem minunat, chiar daca toti comenteaza ca el e a 8a eu a 6a.

Ideea e ca: NU trebuie sa ii arati ca il placi, fa`l sa te placa, sa te doreasca, glumeste cu el, arata`i ca ii poti fii mai intai de toate prietena si cu timpul poate o sa te placa si el. sau mai e o varianta: daca chiar crezi ca ai sanse la el happy incearca si pune pe cineva sa il intrebe daca vrea sa fie cu tine, poate chiar te place.
Dar eute sfatuiesc sa ii devii prietena si sa ii pari innaccesibila.;-)
Daca mai e ceva ma anuntiwinking Te ajut cu placere :-X

te-am pupaat kiss
Saab`

3 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Buna.
Cand intra pe mess trimitei,, buna cf ''
Fa-ti curaj
Si dupa aia o sa incepeti sa vb pe mess
Si tot asa
baftaa!

pa, pa

| iza4ever a răspuns:

Aryna nu este nevoie sa ii atragi atentia, fie ca esti pe mess sau in lumea reala du-te si spune-i: hey buna ce faci------il intrebi si tu ce mai e nou, incepi si tu sa vb cu el despre ...pff nu stiu------jocuri, sport, filme, prieteni, muzica-----etc... sper ca ti-am fost de ajutortongue fundita?puppy dog eyes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i cat de mult ti-ai dori sa -ti pupe pasaroiul ala urat si plin de par