| anonim_4396 a întrebat:

Am o mica incurcatura cu fetele...
Ei sa incep sa va povestesc ce se intampla cu mine in ultimele 2 saptamani:
Eu sunt mai gagicar de felbig grin
Mie imi place de o fata, care ei ii placea mult de mine anul trecut (de scoala), iar eu umblam cu altele.Anul acesta fata respectiva mi-a pus capac.Eii...aici incepe problema:
Ea este cam "darnica" cu vreo 2 baieti de la ea din clasa, desi inca ii mai place de mine catusi de putin...
Unei fete de la mine din clasa ii place de mine, iar unui baiat de la cealalta din clasa ii place de aceasta fata care ma adora, care in acelasi timp baiatului ii mai place si de fetita care mi-a pus capac.Aici incepe partea mai amuzanta:
Vineri cu baiatul acela am incheiat o afacere.Am hotarat ca el sa o lase in pace pe fata de care-mi place si sa-i puna vorbe bune despre mine, iar eu sa o las pe cea de la mine din clasa.
Aici se mai strecoara si cea mai buna prietena a "fetei mele", care mi-a ajuns putin la suflet.Chestia urmatoare e ca "joc la doua maini".
Nu stiu ce sa fac. Fata aceasta m-a dat peste cap de tot, dar si prietena ei este simpatica.
Cine imi da si mie un mic sfat? Plss, funda!

Răspuns Câştigător
| inger02 a răspuns:

Eu cred ca esti foarte gagicar si nu e bine. eu zic sa incetezi jocul asta hotorastete pe cine iubesti puneti gandurile si sentilemntele i functiune si decide. pentru ca e pacat sa incepi un joc in care se va lasa cu suferinta. daca simti ca nu stii pe care din ele sa le alegi nu alege pe niciuna pentru ca daca ele incep sa te placa vor suferii. gandesete. incerca sa te abtii incerca sa stai cu o fata dar nu sa cauti altele. pentru ca cine alearga dupa 2 iepuri nu prinde niciunu. ITI dau un sfat! tot asa a fost fostul meu iubit era gagicar se dadea la toate iar acum e singur n-are pe nimeni.

2 răspunsuri:
| covaci101 a răspuns:

Mai bine te pui serios să înveţi şi să laşi jocul ăsta copilăresc, iar în timp vei vedea care dintre ele îţi va plăcea. big grin

| crysty1067 a răspuns:

Fa-ti sperante pentru fata care tia pus capac daca la ea ti nu merge cu ea incearca cu prietena ei, daca merge cu ea uita de prieena ei foarte simplu succes