| Ibanez a întrebat:

Am o problema....Deci fata asta(A) a fost impreuna cu mine de vre o 5 luni, dar s-a despartit de mine si imi spunea ca e nehotarata si nu stie daca vrea sa aiba prieten. Si pana la urma ne-am impacat dar nu mai era la fel, nu ne mai alintam, sarutam, nu prea ne vorbeam si ea s-a despartit de mine din nou acum 2 luni(Tin sa mentionez ca inainte totul era superb) Iar acum nu ma mai place straight face nimic, doar tine la mine, si chestia e ca ne intelegem la fel de bine ca la inceput love struck. Dar ea se da la o multi baieti si sunt atat de gelos crying. A spus ca daca voi face ce e corect crede ca o sa ma iubeasca din nou happyCe trebuie sa fac? Vreau sa fiu din nou cu ea! O iubesc enorm, nu cred ca isi da seama ca o ador si as face orice pentru ea. Funda cel mai bun sfat! >big grin

Răspuns Câştigător
| JustSomebody a răspuns:

Buna.Inteleg ca o iubesti enorm de mult, dar gandeste-te putin ea te iubeste la fel din moment ce este asa de nehotarata si s-a despartit de tine de 2 ori.Pe langa asta inceraca sa te faca gelos stand in bratele altor baieti.Nu te supara, dar te cam joaca pe degete si nici ea nu stie ce face. Daca iubesti pe cineva nu stii cum sa il protejezi ca sa nu il ranesti, dar ea...straight faceEu cred ca ea nu considera nimic serios in relatia voastra.Ma rog, daca tu nu ai un pic de orgoliu si esti asa de orbit de dragoste, poti sa incerci sa o recuceresti spunandu-i fata in fata(nu sms, mail sau facebook)ce simti pentru ea si ca ai nevoie de ea.Desi,am indoieli ca daca accepta va veti desparti din nou din acelasi motiv ca si prima data.Ce te face sa crezi ca te merita? Eu te inteleg ca o iubesti, dar ascultati si mintea nu doar inima.Mie mi se pare ca are de unde alege si nu prea se gandeste la dragostea pura.Sa fim seriosi acum. Daca ea considera ca acel lucru "corect" pe care trebuie sa il faci este sa ii cumperi flori si ciocolata, inseamna ca nu te iubeste pe tine ci cadourile tale.Eu mi-am spus parerea, daca tu vrei sa te tii dupa fundul ei crezand ca ea THE ONE eu nu am nimic in potriva. Sper doar sa alegi corect.Byehappy

4 răspunsuri:
| Inamicul a răspuns:

Las-o... Femei sunt destule. Daca te iubea sau tinea asa de mult la tine erati impreuna si depasati orice problema.

winking

"Credeam ca mor odata cu prima dragoste pierduta
Si acum din partea mea oricine poate s`o ****
Credeam ca mor fara bani, faima sau femei
Ajungeam un distrus, asa nu`s unul dintre ei
Asa am sa mor mandru de ce sunt fara regrete
N`am fost un om bun de`asta n`astept complimente
Te nasti curat si mori murdar, oricine-ai fi
Si te duci singur in pamant chiar daca ai mii de prietenii"

PS. Nu vreau funda. nu raspund pentru FUNDA

| Pintilie_Mirela_1995 a răspuns:

Trebuie sa o ajuti cand ii e greu sa petreci mult timp cu ea sa o sustii sa mergi cu ea de la scoala acasa ( daca stati in aceas zona) sa o ajuti la teme(daca stii) sai demonstrezii ca tii la ea ca pentru tine nu-i indiferenta sa pui la status o melodie trista sau sa eu trimiti uite cateva exemple de emlodii : http://www.youtube.com/watch?v=ObQxECj-3Lc&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=-Jln0O_KZXI&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=uTDt3Yjn_6Y&feature=related
Si Cand e suparata sai dedici melodii de dragoste : http://www.youtube.com/watch?v=pvKP6NDv-Qg&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=bp-WmzSgSh4&feature=related tio recoman se numeste piesa pentru ea:X
http://www.youtube.com/watch?v=8TwwsRjySmU&feature=related
Sper ca te-am ajutat

| Ibanez explică (pentru Pintilie_Mirela_1995):

Mda...dar eu cred ca JustSomeBody are dreptate, cred ca doar si-a batut joc de mine straight face ****...