| boooooring a întrebat:

Va cer un sfat, dar mai intai ascultati povestea. O fata, Andreea, ii place de mine si mie imi place de ea. Cand am inceput scoala vorbeam cu ea la telefon mai tot timpul (Andreea este in clasa cu mine). Eu am ajuns sa simt ceva pentru ea si am vrut sa vad daca si ea simte acelasi lucru, asa ca am fost la o alta fata de la alta clasa care ii placea si ei de mine si am reusit sa o vrajesc pe aia si m-am sarutat cu ea in fata Andreei. Andreea s-a suparat si nu mai vroia sa vorbeasca cu mine. I-am explicat dc am facut lucrul acela si m-a inteles si apoi mi-a spus ca tine la mine. Ne-am impacat si totul a fost frumos pana cand eu am intrebat`o daca vrea sa fim impreuna, iar ea mi-a zis ca nu stie (e foarte nehotarata in tot ce face). Am lasat-o sa se gandeasca si am intrebat`o din nou peste cateva saptamani, ea tot la fel mi-a spus ("nu stiu"), atunci m-am suparat foarte tare si am fost la alta care astepta un raspuns de la mine, evident eu i-am spus tipei ca vreau sa fim imrepuna si asa s-a intamplat. Andreea, iar s-a suparat si nu mai vroia sa auda de mine (stersese toate pozele cu mine, nr meu de telefon, mesajele de la mine, vroia sa ma uite). Apoi mi-a spus intr-o seara ca ...acela trebuia sa fie cel mai important moment, vroia sa imi spuna ca da vrea sa fim impreuna (si asta cu lacrimi in ochi). In fine, eu m-am despartit de fata aceea si am luat`o de la inceput cu Andreea, dar se schimbase, vorbea altfel cu mine si nu mai ma lasa sa o iau in brate sau sa ma joc cu ea. Peste cateva zile am intrebat-o pe Andreea daca vrea sa fim impreuna si a spus ca da, vrea. Am fost impreuna, dar ne-am despartit pentru ca ne certam tot timpul, ea ma facea mereu gelos, la scoala statea cu alti baieti, pe mine nu ma baga in seama, iar seara la telefon era altfel, ii era dor de mine. Fiind despartiti, eu m-am cuplat cu alta fata. Andreea, iar era suparat. M-am despartit si de fata aceea doar ca sa fiu cu ea. Acum nu stiu ce sa mai inteleg, iar am inceput sa vorbesc cu ea la telefon, dar la scoala tot la fel e. Nu ma baga in seama, doar daca o intreb eu ceva. Foarte multe persoane mi-au spus ca Andreea e perversa si vrea doar sa sufar. Acum eu nu stiu ce sa mai cred. Asa e? Ea vrea sa ma faca sa sufar? O sa mai fie vreodata ceva intre noi cu adevarat? ...si in plus Andreea mi-a spus ca sunt mincinos si nu ma crede ca eu chiar o iubesc.

Răspuns Câştigător
| Ana_5871 a răspuns:

Parerea mea este ca ati gresit amandoi. Faptul ca nu ati comunicat la timp v-a adus in stadiul in care sunteti acum. Ea a gresit ca nu ti-a explicat ca are nevoie de timp sa fie impreuna cu tine si bineinteles ca astepta un moment potrivit pentru ca totul sa fie special.Acest lucru este normal atunci cand iubesti, iti doresti ca totul sa fie minunat alaturi de partener.Greseala ta este faptul ca nu ai stiut sa ai rabdare, ba mai mult ai dat fuga in bratele altei persoane.Lucrurile astea sunt foarte dureroase pentru cel care te iubeste, fapt ce s-a concretiza in schimbarea Andreei.Parerea mea nu este ca vrea sa-si bata joc de tine.In adancul sufletului te iubeste, dar are nevoie de un semn de la tine ca te-ai schimbat si ca nu vei alerga din nou in bratele alteia.Incearca sa te faca gelos tocmai pentru a te face sa te simti cum s-a simtit si ea cand tu ai fost cu o alta persoana.Incearca sa ai o discutie deschisa cu ea, spune-i ca o iubesti, ca e o persoana foarte importanta pentru tine, ca vreti sa o luati de la capat.Arata-i ca te-ai schimbat si ca nu vei mai face aceleasi greseli.Pe viitor va trebui sa fiti mult mai deschisi unul cu celalalt si sa discutati tot ce credeti ca nu este in regula, dar din vreme, nu cand totul va fi prea tarziu.In cazul in care nu o sa mai fiti impreuna incearca sa inveti din aceasta experienta. Avem de invatat din fiecare relatie, asta ne face mai puternici.Eu iti urez bafta si incercati sa discutati cat mai repede, cat inca mai exista sentimente.

6 răspunsuri:
| Strawberry_3130 a răspuns:

O greseala pe care ai facut-o a fost faptul ca ai lasat-o sa se gandeasca daca vrea sa fie cu tine. Dragostea nu se naste asa, ea este spontana. Tu trebuia sa fii perseverent(daca refuza azi, incearca si maine; daca nu merge nici maine fii mai subtil). Sper ca atunci cand i-ai spus ca tii la ea ai fost fericit, si nu ai avut ganduri negative. Unii oameni asa fac si ajung sa sufere mult pentru ca relatia a inceput ca stangul.

| puffika a răspuns:

Nu numai ea si-a batut joc. Dar si tu, recunoate, sa te saruti cu o fata in fata ei "doar ca sa o testezi" daca aveai incredere in ea ai fi stiut ca te iubeste, doar nu suntem in filme ca "sa testam" o persoana asa, ma rog, indragostitii mai fac greseli.Eu zic sa vorbesti cu ea si sa ii explici ce te deranjeaza si sa o pui sa jure ca te iubeste, asta daca poti sa ii spui nu in momentul in care constati ca nue potrivita pentru tine.

| Отilia a răspuns:

Vezi că e cam nehotărâtă aşa cum ai zis şi tu, sad Îi nasoală traba aici la tine şi Deea, da nu ştiu. adică am fost uimită gândeştete bine, la câte fete ai renunţat doar în favorul Lui Deea? happy smugsmug. Nu ştiu sigur, dar să fim realişti happy Te joacă pe degete şi te manipulează cum vrea ea, ai viaţa ta şi capul tău pe umeri şi poţi lua decizii şi singur happy. Urmează-ţi inima:X Succese! kiss

| Отilia a răspuns:

Are dreptate, Smil3Crsbb2 adică, poate se comportă cu tine aşa. la şcoală. pentru ca are pe alt cineva, şi nu doreşte să vezi u asta sau să observi happy

| Annaa a răspuns:

Nu merita! Las-o balta mahoh go on

| Kiyy a răspuns:

Bai... renunta la ea... din cate am citit cam isi bate joc de tine intr'un fel, te'ai intrebat vre'o data poate ea are pe altcineva la scoala si nu vrea sa afli tu ca sa continuie sa isi bata joc de tine vorbind la telefon frumos cu tine si dulce cand nu e nimeni si nu va aude nimeni, iar cand va intalniti nu vrea nici sa vorbeasca cu tine doar daca o intrebi ceva.