| anonim_4396 a întrebat:

Sall Tpu.Am o problema : sunt indragostit de o fata( amandoi suntem cls a 5-a)...de la un timp am inceput sa vb cu ea(prin biletele pe sub banca in timpul orei, rade la glumele mele).
As putea spune ca si ea ma place dar... cum as putea sa-i spun ca vr sa fiu cu ea?
Funda + vot cui ma ajuta cu orice raspuns plzzz
Ps: NU VENITI CU dealdi :scoateo in parc sau cv de genu ca am 12 ani si nu prea am acces la portofelu tatalui rolling on the floor

Răspuns Câştigător
| AneeM a răspuns:

Ce infantilitate dragutahee hee. Ea te place sigur, ii poti face o gluma cum ca ai vrea sa fi cu ea si vezi ce spune, dupa care ii spui ca tu chiar vrei sa fi cu ea. Sau, ii poti spune tot prin biletel pe sub banca, dar ai grija sa nu va vada vreun profesor sau sa ajunga biletelul la colegi de clasa. Daca nu te grabesti, pe 14 februarie este Valentine's day si ii poti face de mana( ca sa vada ca ai muncit si ca e important) o felicitare frumoasa, cu inimioare si daca iti permiti, o acadea sau ciocolata tot in forma de inimioara.

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Intr-o pauza o chemi afara si ii spui ca vrei sa fi cu ea

| Alexandru0007 a răspuns:

Tinere,faptul ca iti raspunde la mesaje inseamna ca si ea te place.pur si simplu du-te la ea si intreab-o daca vrea sa iesiti la o plimbare.macar prin curtea scolii, apoi vezi si tu ce spune

| wolder a răspuns:

In clasa a 5a sa va apucati sa invatati bine ca in clasa a 8a aveti un examen si se pune si materia din clasa in care esti tu.

| Hirom a răspuns:

Prietene eu zic sa mai astepti putin cam pana in a 7 a daca vrei sa ai o relatie mai buna si de lunga durata. Nu te poti indragosti de la 12 ani crede-ma. In primul rand nu merg relatiile cu fete care le sti si esti prieten deja. In clasa a 5a relatiile sunt mai mult o joaca... Dupa mine cred ca mai ai de asteptat. FUNDA?

| d3javw a răspuns:

Asta cu prieteni din aceiasi clasa nu mergeniciodata...

| HouseHouse a răspuns:

Deja i-ai spuslaughing Crezi ca ea nu are cont aici iti vede si avatarubig grin

| Mdea721 a răspuns:

Ma,sa stii ca daca vrei sa ai o relatie nu trebuie neaparat sa-i platesti tu... Ii spui ca vrei sa iesiti la McDonald's si in timp ce stati la masa: O complimentezi un pic, o faci sa rada si apoi Ii spuiwinking

| Gabriela_2355 a răspuns:

Uite,sunteti in clasa a 5, iti dau un sfat mic, daca tot vrei sa iesite nu va tineti de mana! Va faceti de rusine! Acum pe bune e ceva aiurea, adica doi pusti care debea au invatat tabla inmultirii.Revenind la subiect, daca tii cu adevarat la ea nu incepe o relatie. Daca o tipa are o relatia din clasa a cincea iti dai seama si singur cum va ajunge.In concluzie, take care.Stiu ca nu te-am ajutat cu nimiclaughing, dar asta e opinia mea.p.s. Sa fim seriosi, cum sa fii indragostit la 12 ani? Spre binele tau, apucate si invata.

| ronii98 a răspuns:

Eu zic să nu sari calul chiar din prima. Mai întâi împrieteneşte-te cât mai mult cu ea, nu eşti sigur că ea îţi împărtăşeşte sentimentele. Încearcă să te apropii mai mult de ea, fii pentru ea un sprijin, câştigă-i încrederea. Deşi, cred că la vârsta asta ar trebui să lăsaţi dragostea la o parte şi să vă vedeţi de învăţatwinking.