| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o mica problema. e cam complicat. un baiat"P"vroia sa fie cu mine. a inceput sa`mi scrie, mesaje sa ma sune. da eu nu vroiam sa fiu ca el pentru ca nu`mi placea.asta a durat vreo luna.in acea vreme un f. bun prieten de`a lui"X". de caRE a inceput sa`mi placa, a inceput si acesta sa ma sune, am inceput sa vb pe mess, etc. Doar ca"P", insista sa fiu ca el, nu puteam sa scap. iar"X"imi spunea ca de ce nu vreau sa ma bag ca "P", ca e de treaba. dar eu sincer nu vroiam,"P"era un baiat super urat, penibil(pur si simplu nu`mi placea de el)i-am zis sa nu mai insiste ca nu vreau si punct.pana la urma du vreo luna si ceva, m`a lasat in pace.acum are o prietena, sincer super urata#:-s(chiar m`am bucurat cand am aflat). dar problema e ca imi place de "X". ma inteleg destul de bine ca el.doar ca ma ia prea mult la misto(nah.si eu p el). imi spunea pe mess ca vrea sa fie cu mine(cred ca in gluma, sigur)si ma striga cateodat "iubire"si eu pe el. dar daca chiar o sa-i plac si o sa ma intrebe sa fiu ca el, de unde pot sa stiu ca nu`i o gluma? iar "P"sincer, nu stiu km sa spun.de parca imi sta in cale. ei sunt prieteni f buni. dar pur si simplu nu-l suport pe"P". help me.:-s:-s

Răspuns Câştigător
| preadulce a răspuns:

Ce ar fi sa ii zici lui x asa:
Nu vrei sa incetam cu glumele astea ca am ajuns sa nu stiu cand vb in gluma si cand vb serioshappy... zic si eu big grin

4 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Te-a disperat cu insistentzele lui! poate daca no facea nu-l vedeai nici u asa urat...cat despre x dc nu-i sp odata p mess ca vrei sa vb ceva serios cu el
ii sp ca il placi!
j daca vezi ca sp ceva si nu-ti convine, ceva ca nu t place ca vede in tine doar o amica sp ca vb in gluma, ca iti place d el dar ca amic si ca niciodata nu vei putea vedea in el ceva mai mult.asa macar sti ca ai incercat si nici nu ai ramas ridicola!
sper ca ti-am fost d ajutor si daca e asa un mesaj d la tine!
succes!

| stef87 a răspuns:

Daca "p" iti spune direct ce vrea, poti sa-l refuzi, dragostea cu forta nu se poate si sa tot ii dai sperante nu e bine. Daca "x" te abordeaza, iti vei da seama cand glumeste si cand spune adevarul, eventual, ca sa fii sigura, il iei si tu peste picior "tu faci haz de mine?".
Si nu mai da atentie la orice, uneori, intr-adevar sunt glume, dar de obicei totul are un scop.

| Astaeparereamea a răspuns:

Pune mina si intreab-l pe mess despre ce inveti la scoala, ce filme iti plac, despre alte activitati la care participi cu drag asta ca sa vezi dca va potriviti pentru prietenie >:d

| no1cares a răspuns:

Umm cand 'x' te intreba daca vrei sa iesi cu el intreaba daca e in gluma ca u vrei sa-i zici ceva,, atx vezi ce zice si spune-i ce simti,,
cat despre 'p', daca are prietena nu iti fa grijiwinking