| Ellyzabeth a întrebat:

Am si eu o problema...
Am o "relatie" de 1 luna aproape cu un baiat (daca ii pot spune relatie, nici nu stiu), dar problema e ca acel baiat, este deja intr-o relatie de 2ani de zile cu o alta fata. eu stiu de relatia lor,dar fata resp. nu stie nimic,banuieste doar... in fine,sa revenim.
Eu vreau ca baiatul sa fie doar al meu, i-am spus asta si lui. I-am sp ce simt pentru el si el la randul lui mi-a spus ca ma place, ma iubeste si vrea sa fie cu mine dar imi zice si :: te rog sa ai rabdare un pic pana vb cu ("prietena de 2 ani") sa o fac sa inteleaga k nu mai vreau sa fiu cu ea...bla bla bla...
Sincer asta se intampla de cand ne-am cunoscut si eu nu cred ca o sa faca acest lucru, cred ca vrea sa stea cu amandoua, dar faza e k timp de 2 ani cat a stat cu aia a inseat-o de vreo 4-5 ori, nu stiu daca o mai iubeste.
el zice ca vrea ca noi sa avem o reatie serioasa si de durata. Eu astept in zadar vestea ca s-a desp. de cealalta... nu stiu ce sa cred. O sa ramana cu mine, vrea doar sa profite? voi ce ziceti? astept parerile voastre:*

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Doreste sa fie si cu tine.

3 răspunsuri:
| bambi12313 a răspuns:

Off... dar tu chiar nu realizezi ce se intampla?
In primul rand acel baiat nu-si va parasi niciodata prietena de 2 ani de zile pentru nimeni. Iar el chiar daca o insala tot se intoarce la ea. Daca el chiar te iubea pe tine nu crezi ca deja se despartea de ea?
El incearca doar sa profite ca majoritatea baietilor. Eu sunt cu cineva de 2 ani si jumatate nu ne-am inselat niciodata dar prietenii nostri se inselau. Un prieten de al meu este cu o fata de 4 ani de zile, el o inseala cateodata si tot asa le promite fetelor ca se vor desparti ca nu o iubeste ca tine la ele, insa dupa un timp se desparte de ele si se intoarce la iubita sa.
Gandeste te ca fata cu care este el sufera pentru ceea ce tu ii faci si cu siguranta il iubeste mult mai mult ca tine oricat de mult ai nega acesta lucru. Ea a fost alaturi timp de doi ani de zile de el, ajutandu-l ascultandu-l, iubindu-l iertandu-l si toate cele.
Tu cum te-ai simtii daca cineva ti-ar face acest lucru te gandesti macar ca roata se intoarce?
Baiatul acesta doar profita iar tu te lasi condusa de el.

Răspuns utilizator avertizat
| Jorgibusn029 a răspuns:

De ce dracu te-ai băgat peste el daca are relație?
Oare îți dai seama ce suferință ai provocat acelei fete pe care el a lăsat-o pentru tine?
Îți dai seama ce ai făcut că ai despărțit o casa, o viitoare familie.Eu mor pe voi astea care despărțiți case nu vă numiți decât niște cur*e.Tie ți-ar convenii că altul să îți facă la fel ție?
Nu mai fiți cur*e și aveți puțina milă de oamenii care sunt oameni, și nu vă bateți joc de nimeni.Ca ce ai făcut tu e o greșeală imensa.El e bărbat incerca tu nu trebuia să accepți daca știai că are relație