| Antonia981 a întrebat:

Eu sunt genul de fata mai pesimista asa.din pacate..mai ales intr-o relatie. Si as vrea sa nu mai fiu asa,sa nu mai pun mereu tot raul in fata. sad Sa gandesc si pozitiv,dar nu doar pentru cateva momente,ci sa cred ca va fi si bine, nu numai rau. Am o relatie cu un baiat, mai mare cu 3 ani. Si mi-e cam frica sa nu ma lese pentru ceva sau cineva mai bun. Stiu ca ma iubeste,mi-a dovedit-o de atatea ori,mi-a facut cunostinta cu familia lui, am fost la el de atatea ori si mama lui ma stie destul de bine.El la fel cu ai mei. Doar ca eu inca nu sunt pregatita sa ii ofer totul, adica sa fac pasul cel mare..stiti la ce ma refer. Nu ma simt pregatita..am 15 ani si el stie ca nu pot si nu vreau si imi respecta decizia doar ca stiu bine ca nu va dura asta prea mult pentru ca e baiat si stiu ca are nevoile lui. De asta mi-e frica, sa nu ma lase pentru asta.Si in plus,cat poate sa reziste ca baiat, fara sa faca nimic? Sunt constienta si de astaa. straight face Asta ar fi singurul motiv pentru care m-ar lasa.Si nu vreau sa fac pasul asta, doar pentru ca mi-e teama de o despartire, vreau sa-l fac atunci cand o sa cred eu ca e momentul potrivit si cu persoana la care tin indeajuns de mult.Nu pentru ca vrea el,vreau sa o fac pentru mine.Dar acum simt ca nu e momentul,cred ca sunt si mica deocamdata si nu pot.El zice ca ma influenteaza si parerile prietenilor,ca poate eu cred ca daca o fac de la varsta asta sunt c****, sau ca imi e frica sa nu se afle, spune ca e ceva ce trebuie sa decid eu si nu altii pentru mine.Nu e neaparat din cauza asta,doar ca nu sunt pregatita.:/ Cum am spus,el ma intelege, mi-a spus ca nu vrea asta de la mine, ca ma iubeste.Si prietenii lui cand il intreaba daca am avansat,el spune ca nu sta pentru asta cu mine. Discut cu el orice,nu e nimic care sa nu ne fi spus,sau sa discutam, suntem foarte deschisi unul cu altul ceea ce e foarte ok.Dar sper ca ati inteles problema mea, mi-e teama sa nu ma lase pentru asta si nu as mai vrea sa pun tot raul in fata. As aprecia niste sfaturi din partea voastra. big grin

10 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Sa-si puna pofta in cuib! Nu i se ofileste si nu-i cade jos, din cate stiu eu! Faci cand vrei tu.

| RAY a răspuns:

Frica ta e ceva normal, cu greu se castiga increderea si totusi in oamenii niciodata sa nu crezi

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Sexul normal se face dupa nunta; spune-i si vezi cat de iubitor mai e

| GrayGaby a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Vorbind de fata mie si frica sa iti vad muia big grin

| h3r a răspuns:

„El zice ca ma influenteaza si parerile prietenilor, ca poate eu cred ca daca o fac de la varsta asta sunt curvă."
Cu asta ai zis toată părerea despre el, tu având 15 ani.

| неизвестныйй a răspuns:

Dacă nu o face cu tine oricum o face cu altele. Aşa că.

| BebelusMIKiY2 a răspuns:

Frica e ceva normal!

| GrayGaby a răspuns:

Eu sunt cu iubita mea de 2 ani si am 21 de ani ea are 16 happy nu imi e rusine sa recunosc ca nu am facut "pasul cel mare" pana acum pentru ca nu e pregatita si e prea micawinking si sunt dispus sa mai astept cat e nevoie si mentionez ca nu am inselat-o pana acum deci exista si oameni care nu te parasesc daca nu faci sex imediatbig grin poate asa e si iubitul tau daca te-a inteles vorbeste cu el si explica-i mai sunt si oameni calumea in lume poate el este unu si ar fi pacat sa il pierzi din cauza asta

| justfoo7ay a răspuns (pentru GrayGaby):

Dar, oare, puteai s-o-nseli cu fata asta de terminat?

| Twichh a răspuns:

Ai incredere in el, crede-ma ...asa sunt si eu. Tu nu esti pesimista, esti realista, la fel ca mine. Capul sus.