| alenxandraantonius a întrebat:

Dau funda happy Deci sa` incep. m`am indragostit de vreo 2 ani de un baiat. Eu m`am mutat de la scoala respectiva. Dar el tot se da la mine cand ies afara [ e vecin cu mine] Si m`a intrebare in vara daca vreau sa ne...[ at eram impreuna]... i-am spus ca nu si ca nu stiu ce. Dar acum parca as vrea fiindca il iubesc foarte mult si am auzit ca faci asta cu o persoana speciala [ in fine straight face] El avea prietena dar s`a desp de ea. Si aia ma tot facea taranca si i-am lasat si eu comm la hi5 cu proasto si chestii [ fiind ` foarte enervata de cuvintele ei, pentru ca nici nu ma cunoaste]. Si baiatul de care sunt indrg a zis ca daca o mai fac asa ne certam straight face [ Pfff ] Si acum intr-o zi ma baga [unu] in lista ca nu stiu ce. are id de la baiatul de care sunt indrg si ca stie tot despre mine [ Cee :O ]
Ca i`a zis [ala] baiat ca sunt fff frumoasa si ` ca imi trebuie pla straight face OMGGGGGG :O Si cica el nu o sa faca cu mine ca nu stiu ce is prea mica. Si zice ala catre mine ca daca vreau sa ne. ma invata el... :O Eu categorik am zis NU. Si azi il intreb pe resp baiat [ de care sunt indrg] daca i`a dat idu meu lu asta` si mi-a dat ign straight face Faza e ca in fata nu are tupeu sa faca nimic sau sa imi zica ceva straight face E chiarrrr naspa situatia straight face Help me / Ce sa facc straight face? :O:O

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Sa ii dai ign pe internet, telefon, real life, etc. Tu nu-ti dai seama ca tipul ala isi bate joc de tine? Un putoi care s-ar punctepuncte si dupa aia ti-ar da papucii, ai avut noroc chior ca i-ai spus nu de prima data, amu' erai cu ochii in soare si plangeai dupa el, si pe el il durea undeva de tine.
Tu ai putea face mai bine sa-ti pastrezi virginitatea pentru un baiat cu caracter, pentru cineva cu care sa poti sa-ti intemeiezi o familie, sau chiar daca nu ajungeti acolo sa ajungi sa ai multe amintiri frumoase din relatia voastra. Multe fete au facut-o cu baieti cu care nu s-au mai inteles mai tarziu, si au suferit mult pentru asta.
Domnul fie cu tine.

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu-i mai dai nici o importanta acestui baiat, isi bate joc.Se distreaza pe seama ta si tu nu intelegi.Nu cred ca ai nevoie sa te faci de ras in tot cartierul.Nu tu trebuie sa iti oferi virginitatea cuiva, nu te grabi.Acest lucru e un pas foarte important in viata unei fete. Uita-te la colegii de scoala, cauta un baiat cuminte, care sa te iubeasca intr-adevar.Si abia atunci,cu multe ezitari,sa te lasi convinsa. Daca oferi prea usor ceea ce,de fapt,urmaresc toti baietii,vei fi catalogata exact asa, drept o fata usoara.O sa te lase el, o sa te ia altul si tot asa.Nu uita ca virginitatea,odata pierduta nu o aduci inapoi,nu poti spune am gresit, pardon, hai s-o luam de la inceput.Si,poate vei iubi foarte mult pe cineva care sa te merite.N-o sa iti para rau? Gandeste-te.Mult noroc!

| Arcusor a răspuns:

Cel mai bien ar fi sa te obisnuiesti ca toti frumuseii au capul, de fapt creierul cat un graunte de popusoi si nu sunt capabili nici macar sa isi exprime sentimentele calumea.Eu zic sa uiti de el si sa uiti ca ai fost indragostita de el oricum baieti mai sunt.Incearca sa iei din astia mai tacuti asa daca se poate ei sunt mai inteligenti, sensibili, tandri ba chiar afectuosi.De boi de genul cum ne-ai descris tu sa fugi taota viata ca nu-s buni nici macar de sters la fund.Multa bafta si sa ai grija.Nu iti oferi fecioria cui nu trebuie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Respect pentru acel baiat.
Asta merita cele ca tine. In momente ca astea, urasc ca sunt fata.
Accepta ca esti o proasta, incearca sa te indrepti, sa nu fii o pitipoanca. Sper ca te vei maturiza in urma acestei "relatii". Nu te lua dupa turma. Fii cu capul pe umeri, lasa hi5-ul si scrisul asta + fitele de doi lei. Distrusa naibii!
Cu drag si nervi, Jelli.