| anonima31 a întrebat:

SalL TPUhappy...Deci sa incep.Cand eram mai mica imi placea de un baiat si lui ii placea de mine.si imi zicea chesti dulci si era chiar dragut... dar la o petrecere eu m-am enervat ca era cam prea lipiciosstraight facesi i-am zis ca nu il mai plac(dar eu tot il placeam)apoi el a continuat sa ma placa inca trei ani jumate. dupa trei ani jumate el a fost cu inca cateva fete si chiar am plans pe tema asta.acum la inceperea anului asta el cam ma ignora in primul semestru dar il vedeam cu in timpul orelor se uita la mine si daca plangeam dintr-o chestie el venea la mine.in semestrul doi m-am apropiat mai mult de el si am incercat sa devenim amici, dar el atunci era cu o fata. el se purta ff frumos cu mine si chesti de genu dar niciodata nu a avut curajul sa vina sa imi zica ceva eu eram cea care il baga in seama(si cateodata mai imi zicea si el buna ce faci.)acum la petrecerea de sff de an el imi zambea se dadea langa mine si era chiar draguthappy. faza e ca el cand place o fata se duce la ea si ii zice, dar cu mine nu face asa si nu stiu ce sa cred ca ma place si ii este rusine de mine sau ca nu ma place si vrea doar sa fim amici?

Răspuns Câştigător
| Silvia_6960 a răspuns:

Multora baieti le place sa se foloseasca de o fata, adica pur si simplu nici sa o lese dar nici sa fie cu ea. Baiatul asta mie se pare genul. Pana la urma urmei daca te place e datoria lui sa vina sa iti zica, nu poti sa te pui tu acum sa ghicesti in stele daca el e interesat sau nu. In orice caz, daca tot continua sa iti dea tarcoale fii indiferenta la avansurile lui si trateaza-l ca pe un simplu amic. Daca il va deranja iti va zice cu siguranta ca vrea mai mult de o prietenie de la tine, iar daca nici atunci nimic nu se intampla e clar ca vrea doar sa se joace.

5 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

El nu iti spune ca te place pentru ca tuh i-ai dat de inteles ca nu iti place de el 3 ani jmate sa se tot dea l tine si tuh sa nul iei in seama. Daca vrei sa fi cu el spune-i ca il placi sau macar arata-i happy

| Castiel a răspuns:

La cate detalii ai dat e clar-.- poate cu alte fete face asa dar poate nu le iubeste si nu are emotii la tine poate are emotii (te iubeste doar te stie de mult ) si poate mai are pe constiinta ca-l vei refuza cum ai facut si atuncia...

| AnNe a răspuns:

Pai ascultama de ce nu mergi sa vb cu el?! spune-i tot ce ai pe suflet daca nu simte nimic pentru tine cere-i prietenia...sau poate ac e prea rusinos deoarece i-ai sus atunci ca nu-l placi eu cred ac acesta e motivul deoarece nu vine la tine sa-ti spune...fi deschisa cu el daca nu risti s-al pierzi.

| qpattyx3 a răspuns:

Eu cred ca te iubeste mult si de aceea nu ti-a spus in fata...poate si pentru ca va cunoasteti de mult... poate nu le iubea pe celelalte fete chiar asa de mult ca pe tine:X. Oricum eu cred ca tu esti mai speciala pentru el.Dar, daca chiar il iubesti mult si vrei sa fiti impreuna spune-i tu ce simti, apoi garantat iti va spune acelasi lucru daca te iubeste! Ok eu sper sa rezolvi cumva problema fie ca tu ii spuyi lui cati place de el sau invers! Mult noroc!

| calin1993 a răspuns:

Eu zic sa ii spui u ca il placi din nou si poate atunci iti va zice el sigur daca te place. doar ca stiu ca iti e putin cam greu dar iti iei inima in dinti si macar incerci.