| anonim_4396 a întrebat:

Salut,TPU! Mie a inceput sa-mi placa de un baiat din cauza ca mi s-a parut interesat de mine(imi tot dadea atentie),chiar daca eram grasa(nu foarte,dar destul de plinuta). Mentionez ca de atunci am slabit si am ajuns in prezent la greutatea normala.La inceput nu i-am dat deloc importanta pentru ca baiatul asta(coleg de clasa cu mine) era dragut si popular si chiar nu gaseam motive pentru care m-ar placea. Spunea sa sunt frumoasa(mi-a zis asta numai o data cand eram si cu alte fete,dar i-a spus si unei colege prietena cu mine) ,ca imi sta bine cu noua tunsoare,ca am slabit,et si imi face complimente. Si cand mai vorbeau alti baieti cu mine imi zicea ca sunt fraieri si ca ei se dau la mine, dar ca nu au nicio sansa, ca nu sunt de mine.Pare deranjat de fiecare data cand vorbesc cu alti baieti ( fac asta destul de des si rad cu ei, dar sunt doar amici) si am impresia ca ma analizeaza in timp ce o fac.In plus,atunci cand e langa mine si mai sunt si alti baieti in preajma mea se da tot timpul mare si tare si le scoate lor defectele in evidenta. Ma tachineaza, se joaca cu mine,cauta sa vorbim din orice lucru mic si mi-a si zis ca ar vrea sa vorbim mai mult , ca ar vrea sa ma cunoasca mai bine (parea asa rusinat si simpatic cand a spus-o). Plus ca face contact fizic de cate ori are ocazia (dar nu asa evident, ci o face sa para natural). Ma intreaba ce cred despre anumite chestii si dupa e de acord cu mine si retine chestii despre mine pe care nici nu stiam ca i le-am spus. Dar se si comporta putin rautacios cu mine cand vorbesc mai apropiat cu alt baiat si el e langa mine.Si mai am senzatia ca se uita cateodata in timpul orelor la mine (nu am verificat,totusi). Va dati seama ca dupa toate astea a inceput sa-mi placa de el, pentru ca nu e cu nasul pe sus ca ceilalti bieti, e destept si implicat, chair daca afiseaza o masca de glume proaste. Nu pare deloc un playboy. El e sociabil si cu alte fete si asta ma nedumereste,mai ales ca nu stiu daca face la fel si cu ele.Stiu si ca nu a avut multe prietene pana acum.As vrea sa-i dau semnale ca il plac, nu sa mai fiu asa de rece cum am cam fost pana acum (din cauza timiditatii) , dar mi-e frica sa nu se indeparteze de mine o data ce si-a capturat "prada" . Deci ,ce credeti? Ma place? Ar fi o prostie sa-l plac? Cum sa-i arat ce simt cel mai eficient? Mentionez ca sunt din Craiova, asta in caz ca si voi locuiti aici si stiti cum gandim noi,craiovenii,ca sa aveti o imagine mai clara. Stiu ca e foarte mult de citit si va multumesc,dar chiar am nevoie de sfaturi.

6 răspunsuri:
| grgdlk a răspuns:

Stiu ca la voi in Craiova samnelele catre un baiat se transimt prin codul morse in marea majoritate
dar stiu ca mai exista si un grup de oameni mai restrans care isi marcheaza teritoriul cu pi, sat, incearca sa te pi, si pe piciorul lui cand nu e atent sigur te va 're'-marca si el pe ine

| Wowhow a răspuns (pentru grgdlk):

Hahaha...Vai,ce raspuns inteligent si haios in acelasi timp. Ma intreb cum ai reusit performanta asta.Cred ca te-ai nascut geniu. laughing)) Nu credeam sa existe vreo persoana normala care sa citeasca toata chestia asta si sa dea o asemenea tampenie drept raspuns. Si asa e : nu exista nicio persoana normala, tu esti "special" (sa se observe ghilimelele). Ma bucur sincer ca te-am facut sa-ti pierzi timpul tau "pretios". Faci parte dintr-o specie "aparte" de oameni. Multumesc pentru raspuns, apropo. Cred ca ai avut o copilarie sau adolescenta traumatizanta, dar doar de aia exista psihologi, nu-i asa? Bafta la rezolvarea micii (marii) tale probleme si la urinatul pe alti oameni. happy

| grgdlk a răspuns (pentru Wowhow):

Crede-ma, eu chiar nu consider ca mi am pierdut timpul citind ce ai scris tu acolo, si drept sa ti spun chiar am citit de 2 ori pentru a intelege exact situatia in care tu te afli si am incercat sa ti dau un raspuns care sa acopere majoritatea 'problemelor' descrie de tine cu care tu te confrunti!
Imi pare bine ca te am putut ajuta si imi pare bine sa aud ca ai tinut cont de sfatul dat de mine
daca poti te as ruga sa ma mai tii la curent ( 380 V ) cu intamplarile speciale din viata ta!
Sa fiti destepti, si fara frica, Eu va salut,
GEORGICA!

| mitzy49 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa i dai o sansa, sa te cunoasca mai bine si tu la felhappy.apoi.daca intr adevar te place o sa faca si al doilea pas. daca nu o face da i semne si mai evidente si incearca sa te apropii de cei mai buni prieteni ai lui(ai grija sa nu te inseli in privinta lor)si iscodeste i in legatura cu el. daca le a spus lor ca te place sau ceva de genul asta deja e al tauhappy...doar...da i indirecte.SUCCES!:*

| Wowhow a răspuns (pentru mitzy49):

Multumesc pentru raspuns!

| mitzy49 a răspuns (pentru Wowhow):

Cu placerehappy...(te aprob din toate punctele de vedere in privinta lui grgdlk)...intr-adevar.o specie "aparte" de oamenilaughing