| fantasy01 a întrebat:

Eu plac un baiat dar in ultimul timp el tot timpul sta cu cea mai buna prietena a mea si pe mine nici nu ma mai baga in seama si mie imi este rusine sa ma duc la ei si sa ma distrez si eu ca ei! Prietena mea tot timpul imi zice ca ea nu il place pe acel baiat dar din fapte...(ii face mereu cu ochiul...etc) iar acel baiat ma place si putin pe mine dar Teodora(fata) mereu e pe langa el si nici nu ma malasa sa vb ca el! Cum as putea sa ma bag si eu in discutzie cu ei sa ma distrez si eu cu ei? Dau fundalove struck:*

Răspuns Câştigător
| svgxgarden a răspuns:

Daca spune ca iti e prietena adevarata, nu ar trebui sa ii faca cu ochiul de fata cu tine, pentru ca ar trebui sa stie ca asta te raneste.
Dar, desi nu e un lucru prea frumos, poti sta cu ei sub pretextul ca vrei sa petreci timp cu prietena ta (si eu fac asa)winking. Si, mereu, cand vorbesti cu ea despre ceva: muzica, bluza ta noua, cere-i si lui parerea. O sa poti vorbi cu el fara probleme. Si, daca spui ca te place putinb, atunci, vezi daca puteti petrece ceva timp impreuna (roaga-l sa te conduca acasa de oa scoala), si cand sunteti singuri, invita-l poate undeva. Succes :X funddaa? smug

5 răspunsuri:
| dulcykaLy a răspuns:

Incearca sa te faci observata. adu in discutii subiecte care pe el l-ar interesa. si fa-l sa te asculte pe tine happy Bafta!

| MyChemicalRomance a răspuns:

Spune-i ca daca chiar iti e pr adevarata, sa te lase un pic mai singura cu el, adica sa nu se mai bage...sa ai o sansa la el. Daca nu ii zici ca esti sigura ca e indragostita de el sau ceva de genu. Spune-i ca ai nevoie de sansa asta...

| Stefaan a răspuns:

Poate el sta cu ea si ea cu el pentru a'ti da de gandit si a te face sa iti dai seama ca el e singur

| fantasy01 explică:

Sh da prietena mea stie ca eu il palc pe acel baiat si ea chiar nu il place pe acel baiat dar tot timpul e cu el

| lovemylifebaby a răspuns:

Nu te baga intre ei lasa-i daca ei se simt bine inseamna ca se plac reciproc, iar prietena ta cea mai buna poate stie ca il placi si de aia zice ca nu il place