| andreirobert15 a întrebat:

mai stiti fata aia de care va vorbeam acum 2 zile?
i-am zis ca nu putem fi amici pentru ca o sa ma faca sa sufar mai mult decat sufar acum!
dupa mi-a zis ca eu am 15 ani si ea 13 si vreo 9 luni!
eu i-am zis ca nu conteaza varsta din moment ce m-am indragostit de ea si o sa raman indragostit pentru un timp bun!
dupa care mi-a zis ca ar vrea sa ma sarute da vada daca chiar nu sinte nimic pentru mine!
dupa care am intrebat-o " CE? " dupa care mi-a zis " nimic "
dupa care mi-a zis iar din nou de ce nu putem fi amici, i-am raspuns : pentru ca eu sunt indragostit de tine si nu te vreau doar ca pe o amica, dupa care i-am zis " adio Giulia, imi pare bine ca te-am cunoscut! "
dupa m-a intrebat daca putem sa ne vedem pentru ultima oara maine pentru o ultima imbratisare! eu inca nu i-am raspuns pentru ca nu stiu ce sa ii raspund, da sau nu?
vreau sfaturi
daca da, de ce?
funda!

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Da, dar lasa-i loc sa se retraga, nu o forta. Oricum nu mai ai nimic de pierdut. Nu uita de trandafirul rosu si spune-i ca arata foarte bine azi atunci cand va intalniti.

5 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Du-te. Fata a inceput sa tina la tine si iti apreciaza sinceritatea. Poate isi schimba parerea.

| andreirobert15 explică (pentru SkyPilot):

Am incercat o data sa o sarut, de fapt am intrebat-o si mi-a zis ca nu!
sa incerc sa o sarut din nou fara sa o intreb nimic?

| Neuronul a răspuns (pentru andreirobert15):

Da prietene! DA!
Sărut-o când vă vedeţi, dar de data asta nu mai fă prostia să o întrebi!

| SkyPilot a răspuns (pentru andreirobert15):

Da, dar lasa-i loc sa se retraga, nu o forta. Oricum nu mai ai nimic de pierdut. Nu uita de trandafirul rosu si spune-i ca arata foarte bine azi atunci cand va intalniti.

| Atlas33 a răspuns:

Esti fantastic, pai cate vrei sa stie saraca fata la 13 ani..pentru ea a fi prietenul ei este la fel de adevarat cu a fi iubitul, intelgi? Povestea intre voi a inceput deja.

| andreiul78 a răspuns:

laughing laughing
amuzant... sau nu :I
Bai, eu ti-am explicat destul de clar, si mai devreme, ce ai de facut. Chestia e ca trebuie sa inveti sa iei decizii pe moment. Tu te-ai panicat foarte tare cand aveai discutia cu fata. Eu as fi procedat cam asa: cand a zis ca vrea sa ne sarutam sa vada daca simte ceva pentru mine, pai, in momentul ala o sarutam fara sa ii mai raspund nimic. Iti garantez ca daca procedai asa, nu mai era nevoie de "ultima imbratisare". Si... serios, "adio Giuliana". Tu nu ai inteles cum gandeste ea. Daca o priveai atent, iti dadeai seama ca ea te place si zice una, dar face alta. Eu sincer nici nu as mai fi avut discutia asta penibila ce ea. O luam frumos, o sarutam, ii ziceam la ureche ca o vreau si plecam foarte linistit in treaba mea. Iti zic eu ca ea ma cauta dupa. Tu practic ai alungato de langa tine.
Bai, daca ai dat trandafirul ala, inseamna ca tu ti-ai pierdut orice speranta pentu ea. Practic prin acest gest ea intelege automat ca esti disperat. Adica cum, ii zici"adio" si dupa ii dai trandafir.
Situatia e foarte delicata si esti la 1 milimeru sa o pierzi pentru ca pur si simplu iti este frica de ea. (si nu glumesc, chiar iti e, chiar daca incerci sa para ca nu).
Ti-as da cateva idei sau sfaturi, dar oricum nu ai tupeul sa le pui in practica. Daca nu ai acest tupeu o sa o pierzi garantat. Ea nu vrea un pusti topit dupa ea, ea vreau un tip sigur pe el, care stie ce vrea, si stie sa obtina fara trandafiri sau rugaminti "hai sa fim mai mult de atat".
Iti urez multe, multa bafta in a o cuceri, dar ma indoiesc la cum reactionezi in situatii delicate.