| VoiceWithin a întrebat:

Am si eu o problema mai speciala... si sper sa nu ma judecati, ci sa ma intelegeti.
Sunt bisexuala... deci, imi plac si fetele.
Cum 7 luni de zile, am cunoscut o tipa, eu o stiam de 1 an ea nu ma stia pe mine.Mi-se parea simpatica dar nu am crezut in sentimentul acesta, ca as putea tine si la o fata din moment ce si eu sunt fata.Intr-un final, m-am deschis sa o caut si sa incepe sa ne imprietenim, nu ceream mai mult.
Vorbeam zinic, eram practic cele mai bune prietene dar stiam, ca la un moment dat, vom trece la pasul urmator, si v-om fii impreuna.Ea inca era cu o tipa. Noi inca nu eram impreuna.SI i-am spus din start, nu de despartii de ea pentru mine, gandeste-te bine, putem fii foarte bune prietene, nu vreau sa va stric relatia.Ea a spus ca oricum numai merge cu tipa aia si ca mai bine se desparte de ea ca tipa o tot ameninta la fiecare cearta ca se sinucide.Mnoh, copilarii. In timp ce vorbeam, am simtit o ezitare din partea ei si am intrebat-o "Ce-i cu tine?" era suparata ca tocmai se certase cu tipa aceea si ca ii era frica sa nu faca vreo prostie. Cred ca mi-a descris-o in maxim 3-4 cuvinte. Iar eu i-am spus cam tot despre respectiva, desii eu nu o cunosteam.A ramas gura cascata cand a auzit, ba chiar m-a intrebat si daca o cunosc.A spus ca sunt uimitoare si cum pot cunoaste o persoana asa de bine.
Trecem peste asta. Ea sta mai departe de mine, intr-un alt oras. La 2 ore de mers cu masina, este departe de unde stau eu.Si am zis ca vreau sa vin sa o vad.Era in culmea fericirii ca ne v-om vedea in sfarsit ( Aveam o luna de cand vorbeam si inca nu ne vazusem).
Am fost acolo, ne-am vazut, si cand sa plec imi spune : Nu ma pupi?
Atunci s-a construit baza. si din acea zi, am fost impreuna.Eram cea mai fericita persoana de pe planeta, stiam ca e a mea, si ca tine la mine (Sau cel putin asta credeam). Zilnic ne trezeam una pe cealalta cu sms-uri, ne sunam, ne intelegeam perfect. Adormeam cu telefonul in mana in fiecare seara, la fel si ea. Pana cand, a vazut iubita ei ca ne dam prea mule like-uri pe facebook si prea ne bagam in seama.M-a amenintat ca ce treaba am eu cu ea si ca ea e de 1 an cu tipa la care tin eu.
I-am spus tipei la care tin, totul. Ea mi-a spus ce sa ii scriu fostei ei de iubite.
Ne-am certat atunci. a doua zii imi trimitea sute de mesaje, sa o iert ca ii pare rau, ca atunci cand a auzit ca plang, a durut-o si pe ea. SI ca o sa se desparta de ea pentru mine, sa fim fericite.Cum v-am spus, venisem sa o vad atunci, ea se despartise de fosta ei, deci eram noi impreuna.
Pana cand, mai aveam o zi, sa facem o luna.Era extrem de rece, o tot intrebam ce-i cu ea, ce anume s-a intamplat ca e ceva ciudat la mijloc, pur si simplu nu e ea.Mi-a spus ca nu-i nimic, eu bineinteles am intrebat-o : vrei sa te desparti de mine si nu stii cum sa o faci? ". Ea nega, a zis ca, cum pot spune asa ceva.
A doua zii s-a despartit de mine.A spus ca fara mine nu poate, ca sunt prea departe de ea si ca ii e prea dor de mine.Ca o doare.
Am ramas prietene, eram in prag de niste examene si in loc sa stau sa invat, am fost sa o vad, ca-mi spusese ca ii e dor de mine.Ma asteptam sa ma ia in brate... sa fie calda odata ce ma vede.A fost..sloi de gheata. Se indepartase luna si pamantul de mine cand am simtit ca ea se schimbase total fata de mine.
Am continuat asa. i-am mai cerut o sansa, i-am spus ca-i pot aduce pamantul la picioare, orice, numai sa vada ca merit si ca putem trece peste distanta, ca voi sta acolo toata vara sa o vad.Si cand incepe liceul, in fiecare weekend sunt acolo pentru ea.
Bun.O perioada de timp am tinut-o asa. Se apropiase din nou de mine cat de cat. iar vorbeam des.
Pana cand am primit un mesaj de la fosta ei cu : Uite ce e, imi pare rau, pentru tot ce ti-am spus atunci. Daca poti sa ne vedem weekendul acesta, ar fi fain. ( Ele nu se vazusera niciodata, dar erau de 1 an impreunastraight face).
Mno, ok. Am acceptat, am luat-o si pe prietena mea cea mai buna cu mine.Aceasa fiind bisexuala. s-a combinat cu prietena mea cea mai buna. Momentul adevarului cand eu am primit mesaje de la tipa la care tin ca de ce ma bag ca de ce mint ca ea nu m-a pupat in ziua nu stiu care.Si ce sa aflu, ca ele 2 erau de fapt impreuna si ascundeau asta de mine, deci de aia iubirea mea de despartise de minehappy.
Fosta ei, cum am spus, s-a combinat cu prietena mea cea mai buna, deci a inselat-o pe ea.S-au despartit.Mi-a cerut o sansa, si ne-am impacat.Dar de cate ori nu se despartea de mine din motive puierile. Copilarisme, ca s-a certat cu ai ei si ca avea nervi, ca ii e rau. etc.
Mi-am distrus viitor, pentru ca am picat examenele si n-a iesit ce vroiam eu.Intr-un timp devenisem prietena cu fosta ei si incepuse sa-mi dea arhive despre ce zicea ea de mine ( ce zicea tipa la care tin de mine).
Pe chestia asta ne-am certat rau, si am zis ca aici se termina tot daca ea vrea asta deci "Life keeps going ". Ma credeti ca s-a intors la mine ca un catelus?happy A tras cu dintii si cu ultima speranta de mine ca sa ii mai dau o sansa, macar prietene sa fim.I-am spus ca, v-oi venii in orasul in care sta, si o sa vad cum se comporta cu mine si imi dau eu seama de niste chestii.Si-a cerut iertare pentru ttot, dar i-am spus " Stii, un scuze nu-mi repara inima ".
At. cand am ajuns, se ruga de mine sa ies afara sa ma vada ca ii e dor de mine, mi-a spus ca nu mancase toata ziua si ca ii e rau, deci sa vin eu pana la ea.Si am mai avut certuri de genu ' ii spuneam sa manance nu sa stea nemancata sa i-se faca rau."Nu, nu vin. Daca mananci maine, ne vedem, daca nu, iarasi bine ".
Ea : Poftim? Hai mai pe bune, te rog mult, promit ca mananc imediat ce ajung acasa, te implor vino sa te vad! Mi-e dor de tine! Nu face d'astea.
In fine, am zis lasa, o cred si ma duc sa o vad.
A fost pentru prima data cand am vazut-o ca nu-mi spune nici buna vine direct sa ma imbratiseze si sa ma pupe.Cat ne plimbam am ignorat-o total, eram si cu gasca prietenilor ei. Deci ma simteam bine, glumeam, radeam.Ea se baga in seama cu mine, eu ii raspundeam daca era ceva, deci n-o lasam asa de ochii soarelui.
Ne-am impacat iar.Si ne mai tot certam, ea se tot distantase, eu iar incepusem sa cred in ea, si sa tin tot mai tare. Numai puteam sa o tin cu indiferenta, desii imi era bine asa, ma durea intr-un fel.Iar am devenit catelusul ei.
Pana acum, o luna cand, i-ar s-a despartit de mine ca o trezise fosta ei din somn si se enervase, ca o tot stresa sa se desparta de mine.
Si i-am spus " Tu o asculti pe ea? Credeam ca tii la mine! ".
A spus ca e mai bine asa, sa nu o mai streseze aia la ore tarzii cu mesaje si sunat.
Am ramas prietene, a durut, tare!
Se combinase cu un tip de la ea din cartier, ea nu tinea la el, dar era asa de ochii lumii ca se tinea el de capu ei.
Mie mi-a negat asta, a spus ca e pus la misto.Am fost acum 2 saptamani sa o vad iar, ca ramanasesem prietene. Abia daca mi-a dat o imbratisare cand am plecat.
Iar ultima cearta a fost de la o simpla poza de avatar in care eram cu cu o fata, in sutien si in blugi. nu ni-se vedea sutienu, decat de la spate, deci nu era o poza obscena.Aaa, ca ce, ca ai ajuns sa te freci prietenele tale?! In halu asta ai ajuns ma?
Cuvinte care m-au durut enorm.I-am spus ca numai e problema ei ce fac eu cu cine. Suntem doar prietene si nu o priveste viata mea peroanala.In orice caz i-am dat explicatii ca nu era ceea ce pare oh go on.Si ca e o poza mai veche.
I-am spus sa termine ca ma deranjeaza atitudinea asta, a spus ca ce o intereseaza pe ea. Apoi i-am multumit pentru ca mi-a stricat buna dispozitie.
De aunci nu am mai vorbit deloc cu ea, nu am mai intrat pe fb/mess. Sa numai dau de ea, sa pot sa fiu si eu linistita nu sa ma apuce plansul ca iar m-am certat cu ea. Recunosc, o iubesc enorm, dar deja m-a facut sa ma indepartez foarte tare atitudinea ei, e foarte nesimtita.M-am gandit sa numai intru o luna de zile cat sa ma linistesc bine de tot si sa vad daca totusi ma cauta sa-si ceara scuze pentru acea cearta.
Ce sa fac?! Sunt disperata, jur.Cat am plans pentru fetita asta, cate am pierdut, cat am putut sa sufar numai eu stiu. Ce mai plangeam afara si prietenii incercatu sa ma calmeze ca eu numai puteam sa respir.Nu vreau sa ma judecati, vreau doar sa-mi spuneti ce sa fac.Doare tare, dar simt ca-i mai bine asa, sa numai stie nimic de mine. Ieri am primit 2 mesaje de la 2 numere diferite ca stiu ca ea oricum nu are credit, ce mai are bonusuri alea 20 de mesaje din cand in cand de la prieteni. Am primit mesaje de pe numere de cosmote, cu : ce faci?!
SI ma gandesc ca ar fi ea.Nu am raspuns.
Va rog, orice sfat e bine venit.Tocmai ce m-am combinat cu un tip ca sa incerc sa uit de ea, ca timp de 7 luni de zile am refuzat pe oricine ca sa raman cu ea.
Totusi e o relatie de aproape 8 luni, nu stiu, dar eu nu pot da asa usor cu piciorul '...
Multumesc pentru atentie si dau fundita, chiar am nevoie de voi!

46 răspunsuri:
| CeaCuMasca a răspuns:

Nu știu care e concluzia finală, că nu mi-am violat creierul citind chestiile astea până la capăt.Tu zici că ți-ai ratat viitorul picând examenele pentru că erai distrasă de probleme de genu, dar în anii de gimnaziu ce câcat ai făcut? Nu de alta, dar observ că noțiunea de rezumat îți e total străină și faci greșeli ce nu se mai fac încă din clasa a 3-a.La un moment dat folosești și expresii din astea jenante,numai bune de versuri de manele.Aș zice că e gay,dar nu cred că merge în situația de față.
Și,în fond,ce îți imaginezi că te-ar putea sfătui un străin? Ia-ți o carte de automotivare dacă-ți trebuie moral ridicat,că părerea unui user nu va influența,oricum,ce urmează să faci, nu? Unicul sfat relevant îți este, bănuiesc, deja cunoscut, deci n-are rost să ceri comentarii previzibile.

| Jυsтℓσяγ a răspuns (pentru CeaCuMasca):

-Dorea sa se simta bagata in seama, ce n-ai inteles?

| VoiceWithin explică (pentru CeaCuMasca):

Versuri de manele?!
Mhm. eu cred ca te-ai bagat ca proasta in seama happy
Las-o dracului de treaba, nu am nevoie de oameni ce ma judeca. Ti-ai pierdut timpul raspunzandu-mi la intrabre, pentru ca raspunsul tau este. de sters la fundulet happy

| Cosmin1I a răspuns (pentru VoiceWithin):

De ce folosesti Limba Romana sa te stergi unde nu trebuie?

| CeaCuMasca a răspuns (pentru VoiceWithin):

Nu te-am judecat,ți-am criticat gramatica, vocabularul și lipsa de realism. Vrei, nu vrei, vei avea parte și de păreri negative, și constructive.Asta era una constructivă, deci în loc să îți pierzi, la rândul tau, timpul aprinzându-te și înjurând, ai fi putut să înveți ceva.

| Vix999 a răspuns:

Mai fata nu stiu ce sa-ti spun decat sa recalculezi putin acele 8 luni si ai sa vezi ca iti da mult mai putin de relatie propriu-zisa. Eu sunt de parere ca daca ceva nu merge de la sine...nu are rost! Tu chiar vrei sa iti pierzi timpul cu o persoana care habar n-are pe ce lume e, care isi schimba parerile si iubirile ca pe sosete si pe care o influenteaza si o rafala de vant? Eu zic ca stii si tu foarte bine ca meriti altceva. Te inteleg ca ai trait cu iluzia ca ea este exact ce vrei tu dar iti garantez ca la anul' pe vremea asta nu o sa poti sa intelegi nici macar tu ce a fost in capul tau de ai acceptat atatea tampenii de la o persoana care clar nu te-a apreciat. On to the next one! (ca sa citez un mare clasic in viata laughing )

| Hevnoraak a răspuns:

Nu merită să te mai încurci cu ea, dacă e e proastă și nu a știut să se bucure de ce a avut asta e.În parte e și vina ta că te-ai adâncit și mai mult în rahat și acum e greu să iți restabilești echilibrul. Sfatul meu e să rupi ori ce contact permanent că altfel o să suferi în continuare.Concentreazate pe altceva nu îți mai freca capul cu ce a fost că nu merită.Eu cred că o să fi în final fericită.Dar asta depinde de tine.

| pisicutzamik a răspuns:

Buna,eu cred ca tu nu ai minte, macar stii ce inseamna sa ai o relatie? relatia inseamna sa ai si contact sexual, nu sa vorbesti la tel si prin mesaje.ai scris porcaria asta aici sa te faci de ras.nimic nu leaga din ce ai scris tu.cand tii la cineva chiar si de acelasi sex, nu spui azi te iubesc si maine nu mai vreau sa stau cu tine.Crede-ma nu am nimic cu relatiile dintre 2 pers de acelasi sex dar Dumnezeu a lasat pe pamant barbat si femei, putea sa lase doar barbati sau doar femei, asa ca mi-am pierdut 5 min din viata sa citesc o asemenea aberatie!

| VoiceWithin explică (pentru pisicutzamik):

Noapte bunawinking Nu te-a obligat nimeni sa citesti asta! Am o problema si apelez la cei ce nu ma judeca. Nu am minte? Ma cunosti cumva ca sa poti aduce comentarii de genul ma adresa mea? Te rog frumos sa taci! Nu stii tu ce s-a intamplat intre mine si ea, ok?
La revedere.

| pisicutzamik a răspuns (pentru VoiceWithin):

Daca te-a deranjat raspunsul meu imi pare rau, dar asta vad eu din ce ai scris tu, si eu ma refeream sa-ti gasesti pe cineva mai aproape de tine nu una care isi bate joc de tine, da ma rog treaba ta, daca ai luat de rau raspunsul meu.pa

| Cosmin1I a răspuns (pentru pisicutzamik):

O relatie=sex? ai gandit inainte sa scrii? Ok intr-o relatie sexul este necesar, dar daca nu te simti pregatita/pregatit nu inseamna ca nu ai o relatie fericita alaturi de acea persoana.Nu stiu in ce lume traiesti dar R.I.P your virginity

| Vix999 a răspuns (pentru Cosmin1I):

Of of Cosmin...iar intram in polemici laughing) Stii si tu foarte bine ca "patul tine casa" si ca NICI o relatie nu tine fara sex. E ok daca e o perioada la inceput fara dar ulterior, daca nu se concretizeaza, cel putin unul din cei 2 parteneri devine frustrat si pleacawinking Asa ca accepta cruda realitate ca DA, sexul face foarte mare diferenta intr-o relatie.

| Cosmin1I a răspuns (pentru Vix999):

Fata a scris clar negru pe alb:O relatie nu se poate numi relatie pana cand nu exista sex.Cred ca am specificat clar ca sexul este necesar intr-o relatie straight face asa ca nu vad unde ignor cruda realitate. P.S:nu exista somn?

| Vix999 a răspuns (pentru Cosmin1I):

Ma intrebi pe mine de somn sau vorbesti singur? laughing)
Sincera sa fiu ..pentru mine personal... daca nu fac sex cu o persoana nu consider ca am o relatie cu acea persoana. Iar relatiile din vremea cand eram virgina...au fost asa..niste joculete de copii (in nici un caz legaturi speciale sau relatii serioase)happy

| Cosmin1I a răspuns (pentru Vix999):

Da pe tine te intrebam.Si ok asa esti tu, dar mai sunt unele persoane care nu trebuie sa aiba contact fizic doar ca sa isi oficializeze relatia.Totul vine pe parcurs:p

| Vix999 a răspuns (pentru Cosmin1I):

Da Cosminule stiu ca pe mine ma intrebai. Era un raspuns usor ironic de-al meu tongue (dar nu rautacios- promit! )
Da.oi fi eu defecta atunci laughing) Desi nu cred.
P.S. Inca astept cafeaua aia. Macar sa pot da vina pe tine pentru lipsa mea de somn

| Cosmin1I a răspuns (pentru Vix999):

Defecta nu laughing. diferita da:p, pana la urma nu toti suntem la fel ceea ce tin sa cred ca este un lucru bun.Ok ma simt atacat si nevoit sa raspund cu o cafealaughing..La ce adresa sa vin cu cafeauatongue?

| Vix999 a răspuns (pentru Cosmin1I):

Eeee dragul meu...astea sunt deja detalii intime care nu se dau public laughing si sa stii ca nu te am atacat..nu de alta da nu vreau sa ma trezesc ca imi trantesti cafeaua in cap laughing) deci sa o numim ca.te simti provocat, nevoit, dator ..nu atacat happy

| Cosmin1I a răspuns (pentru Vix999):

Si totusi ai facut cunostinta cu ironia mealaughing. Chiar nu ma simt atacat, de fapt ma atac greu si da se pare ca acum sunt si datorlaughing ...nu de alta dar ma trezesc ca o sa am de-a face cu camatariilaughing

| Vix999 a răspuns (pentru Cosmin1I):

Ironie imi pare bine sa te cunosc. Sper sa putem colabora pe viitor tongue
Camatari nu ..stai linistit. Dar s-ar putea sa vin la tine la scoala/facultate/serviciu si sa iti bat obrazul. Stii cum vin femeile alea care raman aiurea insarcinate si se prezinta la locul de munca al barbatului sa urle ca nu vrea sa recunoasca plodul si sa plateasca pensie alimentara? Asa o sa fac eu scandal pentru cafeaua aia tongue Din nou stimat auditoriu ne cerem scuze de spam...dar deh, ne amuzam si noi nitel big grin

| pisicutzamik a răspuns (pentru Cosmin1I):

Mai Cosmin am vrut sa ma abtin de a mai face comentarii, dar vad ca nu potlaughing, o sa-ti raspund stric tie! Mai tu crezi ca, in ziua de azi mai exista relatie fara sex? unele persoane practica de la prima intalnire, treaba lor care fac asta si tu imi spui mie ca poti sta aproape un an sa vorbesti la telefon si sa te vezi 2 doua ori? in ce lume traiesti tu omule suntem in secolul vitezeilaughingiti aduc eu aminte, bunicii nostri faceam asa astepta cate un an doi sa se casatoreasca si apoi treceau la partea intima, eu cred ca traiesc in prezent iar tu in trecut, nu te supara pe mine nu o spun cu niciun raulaughing

| pisicutzamik a răspuns (pentru Vix999):

Bine spus ...bravo!

| Cosmin1I a răspuns (pentru Vix999):

Facultate laughing, munca inca este in cautare.Si totusi,laughingcafeaua de la distanta nu are acelasi gust:p. Putem totusi continua discutia in alta parte:p?

| Cosmin1I a răspuns (pentru pisicutzamik):

Cred ca nu ai citit ce am scris.Ai 18 ani asta e clar, faci parte din generatia fetelor asa zis *mature* si nu au habar de nimic.Iti repet personal:Nu trebuie sa faci sex ca sa oficializezi o relatie, dupa cum am zis totul vine pe parcrus dupa o saptamana/2/1 luna.Credeam ca fetele au nevoie de incredere atunci cand fac sex. Daca stau bine sa ma gandesc tu poti sa te saruti cu 1000 de baieti caci nu esti intr-o relatie cu nici unul daca nu ai facut inca sex.Interesanta teorie ai don.soara Catalina:p.

| Vix999 a răspuns (pentru Cosmin1I):

Da...cred ca e mai bine happy te astept in casuta de mesaje

| Vix999 a răspuns (pentru pisicutzamik):

Eu inteleg si ce vrea Cosmin sa spuna...el vrea sa spuna ca nu e ok sa consideri ca nu esti intr-o relatie in perioada aia de inceput (primele cateva saptamani) in care te cunosti cu persoana si inca nu faci sex. Pe de alta parte eu nu sunt de acord cu el deoarece din punctul meu de vedere eu atunci ma consider in perioada de "dating" si nu intr-o relatie. Pentru mine ca sa se numeasca relatie, trebuie sa stiu ca suntem compatibili pe toate planurile happy

| pisicutzamik a răspuns (pentru Vix999):

Asta incerc si eu sa ii spun dar vad ca nu intelege, chiar daca am 18 ani nu sunt una care stie totul, dar pricep si eu cate ceva din viata asta.si pana la urma mi-am exprimat opinia nu am omorat pe nimni si nici nu judec pe nimeni!:*

| Jυsтℓσяγ a răspuns (pentru Cosmin1I):

Si citez""Ai 18 ani asta e clar, faci parte din generatia fetelor asa zis *mature* si nu au habar de nimic".
Te rog eu nu mai generaliza, si eu am 18 ani dar nu toate procedam la felwinking, unele asa ca mine, spre exemplu, asteapta si cate-va luni bune pana se simt pregatite pentru pasu urmator iar acele "luni" la inceput tot din relatie fac parte nu "dating" ca aia cu "dating'ul" e versiunea Americana, aia dupa 2-3 intalniri deja ajung la pathappy, in fine fiecare cum ii place...

| Cosmin1I a răspuns (pentru Jυsтℓσяγ):

Ok atunci ma simt nevoie sa imi cer scuze ca am inclus fiecare fata in ceea ce am zis.Tin sa cred ca nu toate sunt la fel precum nici toti nu sunt la fel asa ca imi cer scuze.

| Vix999 a răspuns (pentru Jυsтℓσяγ):

Draguta mea...mai ai multe experiente de acumulat ca sa ajungi la concluzia meawinking e ok, am rabdare sa ajungi acolo si sa intelegi la ce ma refer. Cand treci de perioada copilariei o sa vezi ca nu te mai arunci cu capul inainte intr-o relatie fara sa fii sigura de compatibilitati.winking Pentru ca e pierdere de timp si de energie! O relatie implica mult prea multe ca sa o tratezi superficial si sa ai impresia ca daca iesi cu o persoana si va dati mesaje si telefoane in care va explicati ce ati mancat la pranz gata, esti intr-o relatie profunda cu persoana in cauza. O relatie este ceva intim si personal care cere multe sacrificii, incredere si pasiunewinking

| Cosmin1I a răspuns (pentru Vix999):

Off..si iar intram in contraziceri, dar mai bine raman cu gandul ca fiecare e diferit in felul lui.

| Jυsтℓσяγ a răspuns (pentru Vix999):

Ai dreptate si tu, nu contest asta, chiar ar fi impertinent din partea mea sa te contrazic la partea cu compatibilitatea.Da intr-o relatie e foarte important sa fi compatibil (si din punct de vedere sexual)cu parteneru/partenera, dar de la asta pana la a spune ca relatia nu-i relatie oficializata pana ce nu faci sex e ceva, e absurd (acum scuza-ma daca nu-ti convine cum gandesc dar eu nu ma vad asa o femeie fatala ca tine ci doar o amarata de fetita "fara experienta" care inca mai crede in ponei zburatori adica mai pe intelesul tau dragoste inainte de sex, si asa cum tu nu crezi ca relatia nu-i relatie pana ce nu ti-o tragi asa nici eu nu cred in relatie fara dragoste ori iubire dar in fine n-am sa ma mai pronunt caci nu cunosc sensul ultimului cuvant) numai bine.

| Jυsтℓσяγ a răspuns (pentru Cosmin1I):

Scuze iti ceri atunci cand ai facut o greseala ori ai suparat pe cineva din comentariile ori faptele tale.Nu e si cazul nostru, doar ce ti-am atras putin atentia stai chill.

| Cosmin1I a răspuns:

Te-ai gandit sa scrii o carte?

| Amelya02 a răspuns (pentru Cosmin1I):

Bine spusrolling on the floor

| DaSuntAnonima a răspuns (pentru Cosmin1I):

Sau doua?

| Cosmin1I a răspuns (pentru DaSuntAnonima):

Aaa? Doua ce?

| caterinasmile a răspuns:

Doamne cat este emotionant! Mie una imi plac baietii si am o relatie la distanta, ne iubim enorm dar eu nu judec persoanele cu alte orientari sexuale!
Uite si eu cred ca ii mai bine sa nu mai fiti impreuna! Ea trebuia sa te respecte pentru tot ceea ce ai facut pentru ea! Imi dau seama ca ai fi facut orice iar motivele din care se despartea de tine erou asa de banale! Nu cred ca meritai!
Uite in urma cu cativa ani ca sa'l uit pe prietenul meu care m'a facut sa sufar enorm m-am cuplat cu alti baieti dar tot pe el il iubeam. Dupa pana si dragostea mea fata de el s-a dus si credeam ca nu o sa mai pot iubi pana cand a aparut actualul iubit pentru care as face tot ce imi sta in putinta!
povestea ta m'a inmuiat! nu mai stiu ce sa zic!
Succes si sper sa gasesti persoana potrivita pentru tine! Meriti tot ce ii mai bun!

| Loreddana a răspuns:

Nu vreau sa te judec, si mie imi plac fetele, dar consider ca o relatie intre 2 fete pur si simplu nu are cum sa functioneze. Am incercat si eu si nu merge. Trebuie sa existe acel echilibru pe care ti-l poate oferi doar o persoana de sex opus. In aproape toate cazurile in care 2 fete au o relatie totul se sfarseste prost.Sunt ambele prea slabe si vulnerabile si nu se pot stabiliza reciproc. Pur si simplu nu functioneaza, Sunt ca 2 pisicute care se cearta pentru un ghemotoc. laughing Nu te condamn, repet, doar iti spun parerea mea sincera despre genul acestea de relatii. Pur si simplu nu functioneaza. Prea multa drama, prea multe

| Loreddana a răspuns (pentru Loreddana):

Aaaa, si inca ceva. Nu sta cu un baiat doar de ochii lumii si ca sa uiti de relatia ta cu tipa respectiva. Iti faci rau si tie, si lui.

| justmebi a răspuns:

Hei big grin imi poti da te rog id-ul tau de mess sau facebook-ul? smug

| caus3lov3ya a răspuns:

Sa mor eu am 14 ani ...nu inteleg! exista? sa iubesti o fata? imi explica si mie careva ca eu nu concep asta...

| BibisorxD a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa o lasi, nu te merita sincer, cred ca si tu ti-ai dat seama ca doar isi bate joc si nu cred ca tine la tine cu adevarat. Mie in general imi plac baieti, o singura fata ma atrage si aceea fiind prietena mea cea mai buna [suntem prietene de cand aveam 4 ani.], nici nu stiu in ce fel imi place de ea dar oricum nu i-as cere sa fie cu mine pentru ca stiu ca nu e genul si in plus are si prieten, la fel si eu, ehh complicat. Cum zicea si cineva aici, mai bine iti gasesti un baiat, cu el vei avea echilibrul acela pe care il cauti.

| Mihai84 a răspuns:

Tu poti fi un soi de Emil Garleanu!

| Adi200126 a răspuns:

Stii ce... ar fi mai normal sa iesi cu baieti happy

| JerryCo a răspuns:

Nu inteleg de ce criticati o persoana care este Lesbiana sau Bisexuala. Este si ea/el un om ca noi toti. Toti avem o inima in noi. Si in concluzie : Nu mai criticati oamenii doar ca asa vreti voi, fiecare are dreptul sa fie cum vrea, cu cine vrea si, unde vrea..prima data uitati-va la voi si dupa aceea sa criticati pe altcineva. Nobody's perfect!

Foarte emotionant. Imi place foarte mult inceputul.
In fine, sa lasam asta la o parte. Parerea mea, este sa vorbesti cu tipa aceea " fosta ta prietena ", sa-i spui tot ceea ce te doare. Poate o sa inteleaga ca ea nu face bine ceea ce face si ca greseste. Demonstraza-i ca o iubesti, fa tot posibilul ca sa inteleaga asta. Poate, ai si tu partea ta de vina, dar ea ti-a gresit foarte mult..si motivele alea gen : de cearta..hmm, sunt chiar aiurea, nu inteleg de ce te-ai certa pe un motiv de asta straight face. Face o mare greseala aici..si tu, suferi din cauza asta. Imi place ca esti indrazneata si ceea care face tot timpul primul pas. ( Tine-o tot asa :** ). Si faza cu : Distanta. nu cred ca e o asa mare problema, adica. daca doi oameni se iubesc cu adevarat, nu conteaza distanta, varsta si chestiile astea. Intelegi?
Sfatul meu este sa, incerci sa vorbesti cu ea, sa-i explici cum sta treaba. poate mai aveti vreo sansa de impacare, bineinteles, daca si ea se schimba. Partea nasoala e ca, poate ea nu vrea sa se mai impace cu tine, ca sa nu iti mai faca atata rau..Nu stiu ce sa mai zic.
Mult succes si gandeste-te ce vrei sa faci in legatura cu asta. Te pup! :**