| mennenspeed a întrebat:

Ne-a povestit dirigu' despre ceva bursa de venit sau ceva de genu. La mine in familie doar tata lucreaza si are salariu de aproape 1000 lei. Suntem 3 membri ( 1000:3=3, 333) Pana la ce venit pe membru de familie se da bursa?,,, Ma incadrez in acea suma? ca sa primesc bursa de venit? As dori sa mi-o fac, dar vreau sa vad daca ma incadrez in asa ceva. As dori cat mai multe informatii. Funda

6 răspunsuri:
| whoocares a răspuns:

Daca fiecare membru are sub 490 de lei. atunci da poti. si daca ai avut media aia.e si mai bine. trebuie sa ai peste 7 si cv din cate stiu eu.

| Justmed a răspuns:

de lei venitul trebuie sa fie de maximum 700 lei dar trebuie luate in considerate si mediile!

| mennenspeed explică (pentru Justmed):

Deci are rost sa-mi fac? eu zic ca da:X

| Justmed a răspuns (pentru mennenspeed):

Ce medie si avut pe sem 1?

| mennenspeed explică (pentru Justmed):

8,.70,,, Dar oare conteazabig grin?

| Justmed a răspuns (pentru mennenspeed):

Da.in primul rand trebuie sa ife mai mare ca 7... apoi in functie de cati elevi s-au inscris se va alege o medie de plecare pentru a acorda bursa. daca ei zi ca de la 8.50 in sus dau bani te incadrezi dar daca ei zic ca de la 9 in sus nu te vei incadra.nu te costa nimic sa o faci asa ca incearca si vei vedea!