| DavidDivad a întrebat:

Sall TPU, vreau sa stiu urmatoarele chestii :
1) daca am fimoza pot avea copii?(bineinteles daca sunt si eu si partenera lubrifiati )
2) la 15 ani penis de 13-14 cm este ok? va mai creste?
3)am vazut ca am niste firicele fff mici de par pe penis. Nu este normal deoarece parul trebuie sa se afle doar in jurul penisului. Acele fire vor disparea pentru ca am vazut ca nu cresc.
Raspunsuri doar de la cei care stiu si fara bataie de joc.

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

1.) NU exista absolut nicio legatura sau interdependenta intre afectiunea denumita FIMOZA si procesul de reproducere. De asemenea nici lubrifierea nu influenteaza deloc procesul de fecundare a ovulului si transformarea acestuia intr-o sarcina. 2. ) Dezvoltarea, cresterea si modificarea marimii/dimensiunii penisului se definitiveaza in jurul varstei se 16 ani dupa care practic se opreste cresterea acestuia. S-ar putea ca penisul tau sa mai creasca 1-2 cm si marimea sa devina satisfacatoare. 3. ) In afara de zona pubiana pe care se dezvolta de regula pilozitatea, deseori cresc si se dezvolta si pe trunchiul penisului fire de par pe care le poti indeparta prin smulgere cu penseta si procedand astfel, in timp vor dispare complet. Sanatate! big grin

| Emilian65 a răspuns:

1. Poti avea copii.
2. La varsta ta este ok cat de mare este penisul tau si el va mai creste.
3, Firicelele de par de care vorbesti sunt normal crescute.