| EmilyEmi a întrebat:

Sallz! Am postat aceasta intrebare pentru ca m`a rugat prietena. Ea este impreuna cu un baiat pe care il place dar iubeste alt baiat.Totusi nu vrea sa se desparta de iubitul ei pentru acel baiat care nu stie daca o place.Problema este ca acel baiat pe care il place este mai mare decat ea cu 2 ani si are iubita.Eu i-am spus ca nu ar trebui sa se joace cu sentimentele iubilului ei si daca nu il mai place sa se desparta de el dar ea este mai incapatanata si nu asculta pe nimeni.Ieri m`i-a spus ca nici odata nu a fost indragostita de iubitul ei si ca a stat cu el pentru ca era singra fata din cartier fara iubit.Bietul baiat, imaginati`va ce ar simtii daca prietena mea i`ar spune lui care o iubeste cu adevarat ca nu a simtit niciodata nimic pentru el.Deci daca ma puteti ajuta spuneti-mi ce sa faca prietena mea pentru ca eu nu stiu cum sa o ajut.Bye

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Ce bataie buna i-ar trebui prietenei tale,nu-ti pot descrie!
Pe urma se simte jignita cand o faci pitsi sau mai rau!
E incapabila sa aprecieze un suflet de om si este plina de egoism,o intereseaza doar ce vrea ea!
Nu o poti ajuta,deja gandeste deformat,viitorul o va convinge ca greseste si ca nu tot ce straluceste e de aur!
Ar trebui sa se aprecieze la adevarata ei valoare si sa se simta fericita ca s-a gasit un om sa o iubeasca,sa-i fie recunoscatoare bietului baiat,nu sa o manance in partea dorsala!
Asemenea "neintelese" si "nemultumite",ingroasa la un moment dat randurile fetelor de pe centura... ceea ce nu-i doresc!
Sa-si bage mintile in cap,sa aprecieze ce are, sa nu semene vant, va culege furtuna.
Succes!

1 răspuns:
| doctoru a răspuns:

Discuta cu prietenul tau actual, luati o pauza si daca o sa il mai vrei dupa asta, ins ca il iubesti