| Diux96 a întrebat:

Sper sa nu va plictisesc dar vreau sa ma descarc intr-un fel si vreau sa imi dati niste sfaturi.

Totul a inceput anul trecut cand am intrat pe clasa a8a si era un baiat la liceu pe care nu il cunosteam.si o colega imi spunea ca se tot uita la mine. bun au trecut cateva saptamani in care mi tot spunea colega ca se uita la mine iar cand ma uitam la el isi intorcea capul.intr-o seara mi-a dat add pe mess.nu i-am dat accept din prima insa a insistat. a intrat pe mine si mi-a spus ca este foarte fericit ca vorbeste cu mine ca de cand m-a vazut in prima zi de scoala se tot uita la mine.ca este sigur ca nu sut ca celelalte fete ca cica sunt mai deosebita.si tot spunea ca le-a spus prietenilor lui ca a vorbit cu mine si ca lor nu le vine sa creada in fine.am devenit prieteni imi sputea totul.Am intrat la alt liceu iar el spunea ca vrea sa ma vada ca ii este dor de mine.cica daca nu ma vede moare...eu am prieten de mai bine de un an si nu a avut nici o problema ca vorbesc cu el dar acel baiat a intrecut masura adica imi facea poezii, imi dedica melodii, imi lasa comm pe facebook gen "ce piept de balerina ai","buzele alea drooling" "***** dintii ce buna esti ". prietenu meu cu care sunt impreuna de mai bine de un an a inceput sa fie gelos.si am avut multe certuri pe tema asta. a vrut sa vorbeasca cu el insa nu l-am lasat.eu ii spune-am acelui prieten sa inceteze ca am prieten insa tot asa continua. iubitul meu m-a rugat sa ii spun sa nu imi mai lase comentarii de alea si sa nu mai vorbeasca asa cu mine ca o sa aiba probleme iar baiatul acela a inceput cu amenintarile ca pune pe niste batausi pe el cica daca nu o mancat niciodata cu paiul o sa o faca de acum inainte.eu l-am rugat sa inceteze cu amenintarile iar el a spus "mai vorbim pa" au trecut 3 saptamani. nu a ma intrat pe mine pe mes.nu m-a sunat(nici nu ma gande-am ca o va face). dar nici eu nu am intrat pe el. avem o prietena comuna.la care i-a spus ca ii place de mine si ca vrea sa vorbeasca cu mine da nu o sa vina el cu initiativa.prietena mea mi-a spus ca nu se baga dar e pacat sa ne stricam prietenia din cauza orgoliului.si imi tot spunea sa intru pe el.azi a facut o conferinta cu toti 3.am spus "buna" si el "serus" prietena mea a spus sa vorbim. si eu nu am spus nimic.si nici el. iar ea s-a enervat si spune ca nu ne intelege.ca ar trebui sa vorbim...
Eu nu stiu ce sa fac.nu am gresit cu nimic(din punctul meu de vedere)el a spus "pa". de ce sa merg eu la el?(da stiu sunt incapatanata). voi ce ati face daca ati fi in locul meu? nu vreau sa ma cert cu prietenul meu din caza lui(iubitul meu mi-a spus ca daca vreau sa vorbesc cu el o pot face dar sa inceapa iar sa vorbeasca asa cu mine). il iubesc ff mult pe iubitul meu.pentru acest baiat nu simt nimic.atat ca m-am atasat de el.Deci ce sa fac.sa vorbesc sau sa astept sa vorbeasca el primul?

Răspuns Câştigător
| Genuitoarea a răspuns:

Pfff.foarte greu. eu spun sa nu mai vbesti deloc cu el si da-i ignore. dupa aia o sa devina din ce in ce mai stresant crede-ma am patit-o si eu. da-i ignore si fate k nu il cunosti. continuati relatia cu iubitul tau. gasesti multi prieteni ca obsedatul ala :* sper ca te-am ajutat.succes si te pup dulce. sa imi dai msj sa imi zici ce ai facut