| DanJazz a întrebat:

Salut, acum 1 an si jumatate am reusit sa stric o relatie foarte ok si normala. In tot acest timp nu am mai vorbit despre impacare cu ea decat o singura data, in august anul trecut, iar ieri am reusit a doua oara sa stau cu ea fata in fata din nou si i-am spus tot ceea ce simt, inclusiv greselile pe care le-am avut si i-am dat si o explicatie pentru asta.

Ea mi-a spus ca a trecut peste relatia noastra de mult, ca m-a iertat, dar nu ar mai vrea sa ne impacam pentru ca nu mai are incredere in mine. Stiu ca e un moment greu pentru ea, incerc sa nu grabesc lucrurile, dar nu stiu ceea ce ar trebui sa fac ca sa vada ca eu chiar sunt un alt om si ca dupa atata timp am revenit la ea din cauza ca este diferita si chiar mi-o doresc.

Nu am nicio idee ce si cum ar trebui sa fac. Daca cineva care ar avea o idee si ar putea sa ma ajute cu un sfat, i-ar fi de mare ajutor. Va multumesc!

2 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Frate esti penibil, niciodata sa nu te injosesti in fata unei fete, fata ti-a zis clar ca nu are incredere in tine, tu ai putea sta cu cineva in care nu mai ai incredere? tu zici ca te-ai schimbat si ca esti alt om, nu vreau sa te dezamagesc dar omul nu se schimba asa usor, si fata aia sigur are un motiv intemeiat sa nu continue relatia cu tine. mergi mai departe si cautati alta

| corbulalbrosu a răspuns:

Greu de alintat si mangaiat o inima cu cicatrici prea adanci fara sa provoci dureri chiar si in cazul in care rana este vindecata.