| AlexandruE1996 a întrebat:

Acum 2 saptamani am facut-o cu prietena mea. Nu sunt sigur daca mi-am dat drumul in ea sau nu. Azi trebuia sa ii vina ciclul dar nu i-a venit, poate are intarzieri. Cum ar putea sa scape daca ar ramane insarcinata?

5 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Daca ramane bortoasa, avortul este solutia

| corbulalbrosu a răspuns:

In urma cu 2 saptamani prietena ta se afla/era (probabil) in perioada fertila fiindca se stie precis ca menstruatia incepe intotdeauna dupa fix 14 zile din momentul producerii ovulatiei. Probabilitatea unei sarcini este foarte mare mai ales daca ciclul menstrual este unul regulat. In acest moment se poate face un test de sarcina pe baza analizei de sange sau peste o saptamana testul pe baza de urina. In cazul in care s-a format si instalat o sarcina singura metoda de a renunta la ea este procedura de avortare executata de un medic ginecolog. Multa sanatate.

| ywar a răspuns:

Sa ii dai tu niste bani lunar, timp de 18 ani, asa scapa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar daca traiesti esti sigur? Daca nu simti cand ejaculezi e posibil sa fii mort si tu sa nu stii, zic. Iti mai faci si atatea griji de pomana. Ai vazut ce-am facut? "pomana"... Talent irosit.

| 6684464 a răspuns:

Destept baiat, nu ai folosit si tu un prezervativ?! straight face
Avort, nu mai are ce alt ceva sa faca, daca stiati in ziua respectiva, poate reusea cu niste anticonceptionale, dar dupa 2 saptamani...
Sau. poate sa-l pasreze sa te faca un tatic "fericit" si sa aveti o familie frumoasa si fericita pana la adanci batraneti laughing