| anonim_4396 a întrebat:

Acum cateva zile eram cu un coleg prin curtea scolii si o fata a trecut pe langa noi si ne-a salutat, eu n-am zis nimic pentru ca am crezut ca se cunoastea cu colegul meu dar se pare ca nu e asa. Apoi intr-o alta zi a trecut pe langa noi, din nou, si ne-a intrebat ce facem (se uita la mine), i-am raspuns, am intrebat-o si eu si ne-am continuat drumul, s-a intamplat destul de repede, am vorbit mai mult in trecere. Ce credeti ca inseamna? Cand o mai vad ar trebui sa ma bag in seama cu ea, sa facem cunostiinta?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Este mai mult decat evidenta dorinta ei de a-ti deveni cel putin prietena. Insa fiindca in mod sigur ea spera la ceva mai mult decat o simpla prietenie. In cazul in care si tie iti place sau esti atrasa de ea, este indicat sa procedezi direct, intr-un mod cat mai convingator si expresiv din moment ce primul pas a fost facut deja de ea si astfel munca ta este mult mai simpla si usoara. Succes!

| ElSueno a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Si ce-ar trebui sa-i spun? ''Hey, cred ca inca n-am apucat sa facem cunostiinta, ma numesc x, bla bla'', dar dupa ce-ar trebui sa-i mai spun sau sa o intreb?

3 răspunsuri:
| missfatadelatara a răspuns:

Abia așteaptă sa vorbească cu tine. Nu sta pe gânduri, abordeaz-o.

| munteanuionvictor a răspuns:

Da,bineînțeles.