| Cheloo200101030405 a întrebat:

Salut,acum o luna jumate am facut dragoste neprotejat cu prietena mea si am scapat mai mult de jumatate in ea, tin sa mentionez ca durata ciclului a fost de 5-6zile si am facut-o dupa trei zile de la trecerea menstruatiei,vreau sa stiu daca e posibil sa fi ramas insaracinata daca i-a venit luna aceasta, ca de doua zile are ameteli si stari de voma si nu stiu ce sa zic, va rog,

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ajungi parinte inainte de 18 ani asa te vede tanar mai mult timp ala mic, sau parati vestea la socrii si ai tai ca sa va faca tarantula in conserva.

| Cheloo200101030405 explică (pentru mgtow):

Ea are 25 si eu 29?

| mgtow a răspuns (pentru Cheloo200101030405):

Eu zic sa faceti copilu ar fi misto de paste acum sa ramana insarcinata, de munca gasesti mai faci un curs la distanta daca vrei sa mai inveti cand esti acasa. Asta e varsta ideala sa deveniti parinti ca sa vada ala mic cum va mentineti tineretea, maicamea mi-a dat viata cand avea 22 de ani acum ambii au 50 si se mentin impecabili parca nici nu au imbatranit (dar au divortat this is life) Credeam ca ai sub 18

| RAY a răspuns:

Doar un test poate dovedi ceva

| corbulalbrosu a răspuns:

POSIBILITATEA SI PROBABILITATEA DE A SE FORMA SARCINA IN PRIMELE 7-8-9 ZILE ALE CICLULUI MENSTRUAL
Daca sperma in mod sigur NU ajunge in vagin, atunci formarea sarcinii devine IMPOSIBILA indiferent in ce moment al ciclului menstrual este intretinut actul sexual. Daca actul sexual este intretinut in perioada zilelor de menstruatie si a urmatoarelor cateva zile (3-5 zile) pana la inceperea PERIOADEI FERTILE, in astfel de cazuri exista si situatii in care apare posibilitatea de a se forma sarcina, insa cu conditia ca la terminarea actului sexual sperma sa fie ejaculata in vagin in a 4-a, 5-a sau a 6-a zi de menstruatie sau intruna din zilele imediat urmatoare/de dupa terminarea sangerarii menstruale. Insa aceasta posibilitate apare si/sau exista numai in cazul in care ciclul menstrual este ori foarte dereglat, sau este foarte scurt. Posibilitatea reala de formare a sarcinii in urma unui sex intretinut in cea de a 3-a, 4-a, 5-a sau a 6-a zi a ciclului (numarat fata de prima zi de menstruatie) se poate intampla in cazul in care LUNGIMEA ca numar de zile a ciclului este de 21, 22, sau 23 de zile. Este determinat stiintific si medical ca OVULUL este eliberat cu 14 zile inainte de terminarea ciclului, astfel ca OVULATIA se produce in a 7-a zi a ciclului de 21 de zile, in a 8-a zi a ciclului de 22 de zile, a 9-a zi a ciclului de 23 de zile. Si ca atare rezulta ca in cazurile in care ciclul menstrual este unul foarte scurt, de 21 sau 22 de zile, PERIOADA FERTILA poate sa inceapa de prin a 3-a sau a 4-a zi fiindca spermatozoizii ajunsi in vagin in acest moment, supravietuiesc incat sa fecundeze ovulul care apare in a 7-a sau a 8-a zi a ciclului. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca i-a venit menstruatia nu poate fi gravida.

| Andreeush a răspuns:

Sunt șanse să fie însărcinată.
Cel mai bine ar fi să facă un test de sarcină.