| Respectivu a întrebat:

Salut, am facut dragoste cu prietena mea de 2 ori dar am facut-o si protejat si neprotejat dupa ce mi-am dat drumu in prezervativ m-am sters cu servetele umede si am si urinat, dupa aceea am facut-o si putin neprotrjat si nu mi-am dat drumu in ea, era virgina si acuza dureri de cap, ameteli, stari de voma, am facut acum 2 zile dragoste si azi imi spune ca atu ci cand ii ating burta o i-a fiorii si zambea in continuare si se uita fix la mine, e posibil sa fi ramas gravida? va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| e1xtz a răspuns:

Simptomele de greata, ameteli, etc, in caz de sarcina apar dupa o luna si jumatate aproximativ, iar unele femei nu le au toata sarcina, pana atunci in cazul ei sunt paranoia indusa de teama.

Este normal sa aiba dureri la 'pasarica', cateva partide pana se obisnuieste.

Un semn de ingrijorare(tot relativ), este neaparitia menstruatiei la timp, iar cel mai sigur este un test de sarcina dupa 3 saptamani, dar cel mai probabil daca povestea ta este cum o expui, sansele sa fi ramas sunt fff mici catre zero.

Pe viitor, sa nu mai stati cu frica in san si sa va bucurati de friki-dirki, da' la buci protejat, te scuteste de stres ulterior.

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Datele prezentate sunt insuficiente si irelevante.Pentru a primi un raspuns concret si corect este nevoie de urmatoarele date : in ce perioada a avut ultima menstruatie, care este data prezumtiva a viitoarei menstruatii, daca ciclul menstrual este regulat sau neregulat si obligatoriu data la care a avut loc sexul. Daca transmiti aceste date vei primi si raspunsuri concrete nu doar pareri si/sau aprecieri.

| T0T a răspuns:

Este o posibilitate dar este și posibil ca totul să aibă în subconștient și să nu fie nimic de fapt. Acum dacă faci unele lucruri se presupune că ești și pregătit să ai un copil. Baftă.

| Emilian65 a răspuns:

Dupa 2 zile de la actul sexual nu-ti poti da seama daca a ramas gravida.

| ywar a răspuns:

De placere ma acuza dureri de cap. ca ai dezvirginat-o tu, barbatule care esti tu barbat.
Acum serios, de unde dracului sa tsim noi daca a ramas gravida.
Nu ai facut dragoste ai facut sex ca ai gandit cu ceea ce ai intre picioare. Cand faci fara prezervativ trebuie sa iti asumi responsabilitatea ca ceva se poate intampla: sarcina nedorita, boli cu transmitere sexuala... Asadar peste 21 de zile vei afla daca esti tata. Pana atunci asteapta si pregates-te de pensie alimentara happy

| Respectivu explică (pentru ywar):

Sunt impreuna cu ea de mai mult timp si nu trebuie sa fii asa de dur/a cu mine la cum ai raspuns ca nu am omorat pe nimeni dar ma asteptam la raspunsuri de genu... si nu este cazul de boli, am intrebat doar daca ar fi posibil prin detaliile pe care le-am dat

| Maxnonymus a răspuns:

Din ce spui tu...si din cum spui ca a reactionat...se intelege ca nu e chiar asa mare problema daca ar fi gravida.

| Respectivu explică:

Mai acuza si ca are greata dintr-o data si o lasa pentru un anumit timp si dupa aceea o i-a de o data iar greata...

| judySY a răspuns:

1 vreau sa te bucur cu una starule de voma...ametelile si tot asta nu sunt de la aceia ce ai facut cu ea ....pentru ca starile de voma cind esti insarci ata se simte dupa o saptamana 2 sau chiar dupa o luna...dac nu ai dat drumul in ea atunci totul e bine...te-as sfatui sa nu dai drumu in prezervativ ....succese in continuare