| anutzasweet a întrebat:

Acum o saptamana m-am angajat la o cafenea. Am cunoscut un baiat care vine in fiecare zi acolo. Este foarte dragut. Mereu vorbim dar nu stiu cum sa-i dau de inteles ca imi place de el. Cateodata il vad ca se uita insistent la mine, si nu trece zi in care sa nu ne tachinam. Prietenii lui bat mereu apropouri despre noi doi dar nu stiu ce sa cred. Voi ce ziceti. Niste sfaturi ar fi foarte bune.

P. S. Este prima mea intrebare pe site, si chiar am nevoie de niste pareri. Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Poate e un pic mai timid sau poate crede ca tu glumesti asa cu orice baiat si nu vrea sa isi faca iluzii. Poate iti faci tu iluzii si el vorbeste asa cu orice fata. Incearca sa il cunosti mai bine. Cand ii surprinzi privirea atenta uita-te la el si zambeste-i si urmareste-i reactia. Incearca sa faci tu primul pas. Ofera-i un tratament mai special. Continua cu tachinarile si daca vezi ca nu face primul pas ia tu initiativa. Propune-i sa iesiti intr-o seara sau da-i numarul tau de telefon si spune-i ca ti-ar placea sa te mai sune din cand in cand.

6 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Poate e timid. Ai rabdare cu el. Ofera-i tratament special, da-i ceva acolo in plus, daca e cafea ii dai una mai mare, daca e altceva mai vii tu cu un castronel cu gheata sau ceva in plus si lasi lucrurile sa mearga. Ah, tare e frumos ritualu' asta de imperechere la oameni laughing

| Dizzydizz a răspuns:

Pune ti pe o hartie nr de tel si cateva cuv frumoase gen : esti simpatic

si lasa i l impreuna cu cafeaua sau ce bea el:X
apoy zambeste si pleaktongue

p. s ar fi culea sa nu aiba caredit laughing

daniela
| daniela a răspuns:

Ce ar fi daca pur si simplu l-ai intreba : nu vrei sa faci cativa pasi cu mine... mi-ar place sa ne cunoastem mai bine.

| marsy a răspuns:

Eu cred ca te place!happy
Cu timplul se poate crea ceva sentimente ...nu degeaba el se uita insistent la tine, filtrati, ceilalti deja va vad impreuna!
Succese

| radu75 a răspuns:

Mare atentie, nu face cum a zis cineva aici sa i duci numarul tau de telefon. Grabesti situatia si el poate interpreta alfel mesajul tau. Barbatii au o alta parere (conceptie) despre fetele care lucreaza in baruri, cafenele, restaurante, intreaba baietii si o sa vezi ca asa e. Sunt vazute mai libertine, fara un prieten stabil, usor de agatat, bune doar pentru o aventura. Nu ti ramane decat sa astepti sa ti ceara el nr. de tel., fixati o intalnire si cel mai important nu te arunca in patul lui din prima seara, altfel ramane sa fii decat o simpla fata de la bar, cum spuneam mai sus.

| unu a răspuns:

Pai sunt doua varinte: ori e intr-adevar timid, ori el si prietenii lui sunt o gasca de ratati care isi fac veacul pe-acolo, si cand vine una noua ca tine, unul face pe timidul si ceilalti "bat apropouri" laughing
Tu decizihee hee