| anonim_4396 a întrebat:

Acum o saptamana m-am angajat intr-o cafenea, si am cunoscut un baiat care vine seara de seara acolo. Este foarte dragut. Imi place foarte mult de el. Vorbim mereu, dar nu stiu cum sa-i dau de inteles ca imi place de el. Prietenii lui mereu bat apropouri la noi doi dar nu stiu ce sa cred.thinking

P. S. Este prima mea intrebare si chiar as avea nevoie de ajutorul vostru. Niste sfaturi ceva. Multumesc mult.

4 răspunsuri:
| madalina_8123 a răspuns:

Eu cred ca acesta e abia inceputul daca spui ca te-ai angajat de putin timp acolo. Vei intalni o multime de alti baieti draguti de care e posibil sa-ti placa si atunci ce vei face? Te vei intalni cu toti? Insa... daca tu chiar crezi ca persoana respectiva e speciala, atunci poate merita sa fii cu el. Daca tot spui ca vorbiti unul cu celalalt, poti aduce in discutie ora la care termini tu tura si vezi daca se va oferi sa te conduca intr-o seara acasa. Acceptand sa fii condusa, i-ai da de inteles ca nu ti-e chiar indiferent si ati avea si ceva mai multa intimitate si...cine stie? Poate un sarut mic? Un alt mod ar fi sa discutati pe tema a ce gen de partener preferati si tu ai putea descrie cateva trasaturi fizice si de caracter ale lui - acum depinde si de ce fel de subiecte abordati voi pentru. ca asta sa nu fie putin fortat. Mult succes!

| AnAiLuI a răspuns:

Pai trebuie sa fii tare si cand o sa mai vina pe la tine prin cafeanea ii zici in fata ca iti place de el ...si astepti sa vezi reactia lui ca daca nu`i spui nu o sa stii niciodata daca si lui ii place de tine:*

| Black a răspuns:

Pai in primul rand: LIMBAJUL TRUPULUI :P http://www.sexpert.ro/articole/seductie/flirtul/limbajul_trupului.html

In al 2-lea rand poti sa ii faci cinste intr-o seara cu o bautura sau ceva xD daca e singur :P ii zici si tu : ca ii faci tu cinste sau ca e din partea casei si ii faci cu ochiul xD
Poti incerca multe chestii:P sau sa iti scrii numarul de telefon pe nota de plata sau pe bonuletz xD
uita-te la el cand e cu prietenii sau cand e singur si zambeste-i frumos xD si fii atenta sa te vada :)
Mult Succes!

| anaya21 a răspuns:

Parerea mea; poti sa-i zambesti, poti sa te uiti la el cu o privire mai dulce, dar atat.Lasa-l pe el sa faca primul pas ca ii baiat, daca si el te place o sa faca el primul pas. Fata cu cat se lasa mai greu ii mai dorita, nu ii da foarte tare de inteles ca il placi, nu dispera, fa in asa fel sa dispere. Dar in nici un caz eu una oricat mi-ar placea un baiat nu i-as scrie nr de tel pe nota de plata sau chestii din astea.Deci un barbat, un baiat din momentul in care vede ca esti interesata de el ca ii scrii nr pe nota ca ii faci cu ochiul sau ca vrei sa ii oferi ceva de baut;
1.-ori are impresia ca esti usuratica si iti urmeaza jocul traind cu impresia ca te duce in pat.
2.-ori, isi pierde interesul, sau ajunge sa faca misto.
Parerea mea ii urmatoarea; fa-l sa creada ca nu il interesezi asa de tare, si din cand in cand mai ii dai atentie dar mai rar ca sa il bulversezi, sau incearca si date cu ceva parfum mai finut care sa il inebuneasca, sau cand treci pe langa el atinge-te de el incat sa creada ca nu ai vrut si sa-ti ceri scuze sa nu para ca ii intentionat, un decolteu ceva.Incearca sa fii putin trista sa vezi daca te intreaba ce ai, sa poti sa iti dai seama daca chiar il intereseaza.Deja ti-am scris un roman, dar mie imi plac foarte mult povestiile astea de dragoste, poate ti se pare stupid tot ce ti-am scris dar chiar mie mi-au functionat, depinde de la persoana la persoana.Si chiar as vrea sa imi povestesti ce se mai intampla.mult succes!