| Maxnonymus a întrebat:

Salut.
Ajutati-ma, nu stiu ce sa fac, imi place de 2 fete.
Pe una am intrebat-o deja daca vrea sa fim impreuna iar pe celalta nu.
Faza e ca cealalta nu se comporta cu mine ca, cu ceilalti. Daca sunt eu cu 2 baieti, ii i-a in brate sau ii saruta ( pe obraz) doar pe ei.
De ce? Precizez ca nu sunt chiar urat.in comparatie cu ceilalti baieti. (spusele fetelor) Dar de ce cu mine se comporta fetele (aproape toate) altfel fata de ceilalti baieti. sad
Funda.

26 răspunsuri:
| PlayWithMe a răspuns:

Stii care e ironia sortii? Haide sa-ti povestesc eu ceva, cand eram la liceu si umblam cu tot felul de nenorociti, am obtinut cam orice fata pe care mi-am dorit-o, fie ea cuminte sau rea. Dupa ce m-am schimbat ( m-am lasat de tigari, am renuntat la anturaj, am inceput sa ma preocupe invatatul si am reusit sa ma remarc si prin altceva), culmea, nu am mai fost suficient de interesant pentru ele.

| Maxnonymus explică (pentru PlayWithMe):

Si ce vrei sa spui cu asta?
Sa ma reapuc de fumat?

| neutrino a răspuns:

De obicei, fetele se joaca cu baietii pe care-i plac si ii cred capabili.

Răspuns utilizator avertizat
| PsychologistT a răspuns:

Fetele care sunt atrase de un anumit baiat, in general, au tendinta sa-l ignore pe respectivul si sa ofere atentie amicilor, si sa faca tot felul de gesturi de afectiune.
Si evident, ca tu te simti prost, si ignorat.

| Maxnonymus explică (pentru PsychologistT):

Si ce sa fac in legatura cu asta?
Ce pot face sa nu mai faca asa si sa imi ofere si mie atentie? sad
Tu asa reactionezi cand iti place de un baiat?

| PsychologistT a răspuns (pentru Maxnonymus):

Acum depinde si varsta, eu sunt matura, daca imi place de cineva spun.
Asta e un comportament adolescentin.
Data viitoare incearca sa faci o gluma: "Dar eu-s invizibil?" Sa-i vezi reactia.

| Maxnonymus explică (pentru PsychologistT):

Tot nu mi-ai raspuns la intrebare. Cati ani ai? happy

| PsychologistT a răspuns (pentru Maxnonymus):

Ti-am raspuns pe privat.

| Maxnonymus explică (pentru PsychologistT):

Aha... gata am vazut. happy
Ok am inteles. o gluma. Dar de cealalta ce spui sa fac?
Am intrebat-o de 2 ori. o data asta vara prin... iulie si o data acum o saptamana. Nu stiu ce sa mai fac...

| PsychologistT a răspuns (pentru Maxnonymus):

Si reactia ei care a fost?
Nu ai specificat nimic despre asta.

| Maxnonymus explică (pentru PsychologistT):

Cand am intrebat-o asta vara mi-a spus ca se mai gandeste.
Iar acum am intrebat-o pe fb si a raspuns: " nu scuze dar nu sad "
SI a doua sau a treia zi am rugat o prietena sa o intrebe de ce nu vrea sa fie cu mine iar ea a raspuns ca nu vrea (pentru ca,,,,, nu vrea sa spuna de ce ). si s-a suparat si a plecat.

| PsychologistT a răspuns (pentru Maxnonymus):

Din ce ai scris aici, mie mi se pare ca nu esti genul ei, sau poate ca are deja un iubit.

| Maxnonymus explică (pentru PsychologistT):

Nu are. Sunt sigur. A spus ca nu sunt ca ceilalti baieti...

| PsychologistT a răspuns (pentru Maxnonymus):

In modul rau sau bun?

| Maxnonymus explică (pentru PsychologistT):

Te referi la modul cum a spus-o?
Ca daca te referi la ce a vrut sa spuna... habar n-am.

| PsychologistT a răspuns (pentru Maxnonymus):

Da, asta voiam sa stiu.
Asta e bine, esti unic. Nu intelg de ce te compara cu altii.
Nu-mi plac persoanele astea.

| Maxnonymus explică (pentru PsychologistT):

Imi place foarte mult de ea, e printre singurele fete de pe aici care nu fumeaza, nu bea, nu se drogheaza si alte prostii. e o fata cuminte. Dar... nu stiu

| PsychologistT a răspuns (pentru Maxnonymus):

Si tu esti cuminte?

| Maxnonymus explică (pentru PsychologistT):

La ce te referi?

| PsychologistT a răspuns (pentru Maxnonymus):

Daca esti vazut ca un baiat cuminte, daca zici ca ea e, posibil vrea tot ceva sa se asemene.

| Maxnonymus explică (pentru PsychologistT):

Da. ceva gen. adica daca te referi la fumat, baut sau asa ceva. am fumat 3 ani dar m-am lasat pentru ca m-am apucat de sport...

| Conficker a răspuns:

Te place si cealalta, dar nu ti-o lua in cap dupa citirea acestui raspuns.

| Maxnonymus explică (pentru Conficker):

Care? Cea care ii saruta pe toti in afara de mine? sau pe cea pe care am intrebat-o daca vrea sa fie cu mine?
Precizez ca cea pe care am intrebat-o m-a refuzat. sad