| Sebi00 a întrebat:

Salut all am o intrebare legata de bataie ...eu fac kickbox si nu stiu vreau sa imi raspundeti la urmatoarele intrebari
1. Te ajuta intr-o bataie de strada?
2. Ce exerciti stiti pentru a ridica piciorul mai sus in afara de sfoara...
3.Cand dai cu genunchiul la kick cu ce te ajuta ca nu prea poti sa ajungi pana la barbie la adversar
4. Unde trebuie sa dai cu pumnu ca sa ii iei gazu? funda celui mai complet raspuns scuze de categorie

Răspuns Câştigător
| TrustStyle a răspuns:

1. da te ajuta, destul de mult, dar nu strica si karate, judo sau jiu jitsu(quantum)
2.pt a ridica piciorul mai sus nu exista un anumit exercitiu, pe parcurs o sa dai din ce in ce mai sus daca te antrenezi
3.cu genunchiul nu prea inteleg rostul. dar il poti prinde de cap, sa-l aduci intr-o anumita pozitie..tot pe la jiu jitsu inveti.(uita-te pe net la tehnici de autoaparare si le combini)
Parerea mea e, pentru a castiga o bataie de strada primul lucru care trebuie sa-l faci e sa-l pui la pamant pe adversar, ceea ce e foarte simplu.
pe urma poti sa-i blochezi mana, si sa i-o rupi sau piciorul
un alt lucru e (cand e pe jos) sa il puo pe burta si sa te asezi pe ceafa lui, pentru ca nu se poate ridica nici sa te loveasca ..si in timpul acela foarte util, ii dai cateva capace si il dai cu capu de pamant(fiind pe burta il dai cu faţa)..de multe ori, si isi sparge nasul tot,+ca nu se poate ridica
funda?:-s

2 răspunsuri:
| YoH22 a răspuns:

1. Da te ajuta deoarece tu stii cum sa lovesti si esti mai rezistent la pumni si picioare... 4. Lovesti tare in coaste si o sa aiba nevoie de tub cu oxigen

| Neamtu10 a răspuns:

TE ajuta mult eu am facut 1 an si sincer te ajuta esti mult mai rezistent la primire(daca primesti) sti punctele slabe ai incredere in tine, ai precizie la majoritatea loviturilor cat si forta, ca sa iei gazu cum spui dai in plexul solar adikca capul pieptului, ficat, coaste. Sa dai cu piciorul trebeuie sa faci exercitii incearca sa faci spagatul, iar ca sa dai cu genunchiul trebeuie o combinatie nu poti da asa numa ca nu rezolvi nimic. fi atent la primul pas pe care il face. urmareste barba tample ureche nas cat si cele mentionate mai sus
Sper ca ti-am fost de ajutor