| Cdzgariat a întrebat:

Salut all!:*Nu e bine sa i arat iubitului ca "sunt moarta dupa el"thinking mai concret sa ii arat ca il iubescstraight face, de ce? o pritena mi-a dat acest sfathappy

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Arata-i ca-l iubesti,dar nu in mod exagerat...
De ce?
Pentru ca dovezile de iubire pot fi de diverse feluri si,la un moment dat,n-o sa mai ai ce sa-i oferi!
"Te iubesc" azi si-l lasi sa te tina in brate,"te iubesc" maine si-l lasi sa te sarute,"te iubesc" poimaine si-l lasi sa-si bage mainile peste tot,"te iubesc" in ziua urmatoare si ce-i mai oferi? Sex? Bine, cine stie, poate ca ajungi si la asta.Pe urma? Ce mai ai de oferit? Inima ta? Poate nu-l interesa decat sexul!
Asa ca,fa pasi mici,nu te grabi,nu are sens.
Il iubesti mult,arata-i ca-l placi.
Il iubesti enorm,arata-i ca-l iubesti.
Nu-l satura,nu-l lasa sa se sature niciodata de tine si dragostea ta.
Iubirea e un joc in care cel ce da cel mai mult, risca cel mai mult.
Prietena ta te-a sfatuit bine, sa-i multumesti.

7 răspunsuri:
| T4ny4 a răspuns:

Depinde de fiecare persoana in parte! De obicei e f bine sa fi sincer si sa-ti exprimi sentimentele. daca el le va lua in bataie de joc va fi pacatul lui.Tu macar stii ca nu vei avea regrete! E cea mai mare prostie sa te dai insiferenta cand de fapt esti topita dupa el!

| sebastyancuidiny a răspuns:

Dea... e bine sa-i arati, dar sa nu inghiti tot ce-ti spune, altfel o sa pici de proasta. Depinde de relatia dintre voi, nu ar fi o problema daca i-ai arata.dar cei prea mult strica, cum spune vorba din popor

| Cdzgariat explică (pentru sebastyancuidiny):

Da-mi un exemplu, citez."e bine sa-i arati, dar sa nu inghiti tot ce-ti spune "?thinking:*happy

| sebastyancuidiny a răspuns (pentru Cdzgariat):

Pai, eu unul(spre exemplu) profit de fetele care mi se "arunca" in brate intru-totu si le santajez sa facem sex si asa mai departe dupa care depinde daca imi arata ca.pe langa ca ma place e si inteligenta si asa mai departe ar fi optiune sa raman cu ea. Însă eu nu am intalnit o fata sa mi se "arunce" in brate si sa fie si desteapta, deci inainte sa i te "daruiesti" fi desteapta.

| Pinky06 a răspuns:

Pentru ca sa i se urce la cap si o sa creada ca poate sa faca din tine ce vrea el... Adica ii arati ca il iubesti dar cu masura, sa nu il sufoci cu iubirea ta

| Pinky06 a răspuns:

O sa i se urce*

| Ralucaaaaaaa a răspuns:

E simplu, o sa profite. o sa creada ca o sa faci orice compromis pentru el.