| Fotbal27 a întrebat:

Salut.Am 12 ani si îmi place de o fata si din cate stiu si ei ii place de mine, mi-au spus prietenele ei si mi-a dat si ea de inteles când eram langa ea.Nu am curajul sa ii spun ca o plac.Mentionez ca ea stie ca o plac intr-un fel, m-a întrebat de cine îmi place si eu nu am avut curaj sa ii spun asa ca i-am spus intr-un bilețel. Pe biletel scria numele ei.De atunci zâmbește în preajma mea si sta mult pe langa mine.Eu as vrea sa ii spun ca o plac foarte mult dar nu am curaj si nici ea n-are.Va rog fiti seriosi si spuneti-mi cum sa îmi exprim sentimentele în fața ei.

3 răspunsuri:
| 6684464 a răspuns:

Cum evolueaza lumea asta. Eu la 12 ani ma jucam monopoly, poker, remi, sah dar nu faceam diferenta intre a place o fata si prietenie. laughing
Crede-ma, cea mai buna varianta este sa-i spui ca o placi si s-o intrebi daca si ea te place.

Răspuns utilizator avertizat
| SvR84 a răspuns:

Incearca sa te joci cu ea sa zic asa sa razi cu ea sa glumesti sa stai cu ea sa o mai complimentezi din cand in cand ( nu prea des ) si incearca sa o iei in brate printre jocuri sa zic asa daca o tachinezi si se supara iau in brate incearca sa o ti de mana cand nu e atenta si daca te tine si ea de mana si din alea sarut-o si relatia e oficiala