| anonim_4396 a întrebat:

Buna, va rog am nevoie de sfaturi si pareri asa ca va rog sa incercati sa citiți tot si sa va spuneti parerea si/sau sa imi dati sfaturi, este vorba de un baiat.

Am cunoscut un baiat acum doua luni de cand am inceput sa ies afara cu gașca. La început nu stiam ce parere sa am despre el dar pe parcurs mi-am dat seama ca e super de treaba, respectuos cu cine merita, darnic, amuzant etc asa ca a început sa imi placa de el. Eu am crezut ca si el ma place si o sa va dau cateva exemple:
La adevar sau provocare cand primeam provocari de genu "inbratiseaza-l/imbratiseaza-o" zambea, ma întreba pe cine plac, ma intreba daca vreau sa facem putin schimb de telefoane gen sa intram pe ce aplicație vrem, imi întindea palma ca sa bat palma cu el, uneori imi zicea mie sau prietenilor nostri ca nu vrea sa stie nimeni cum m-a trecut in telefon, uneori se uita la mine si zambea asa ca m-a facut sa cred ca ma place si toate astea pana intr-o zi cand eram cu el si inca 3 prieteni si a inceput sa ma intrebe "pe cine placi?", ma ruga sa ii dau indicii, sa ii zic initiala sau ultima litera din numele lui etc, cred ca 2 ore am vorbit doar despe crush-ul meu dandu-i indicii pana mi-am făcut curaj si am spus ca el este crush-ul meu(nu i-am spus lui pentru ca mi-a fost rusine dar le-am spus unor baieti sa ii spuna) si dupa ce a aflat ca il plac nu a mai zis nimic. Pana si 2 baieti l-au întrebat "azi ai rugat o gramada sa iti zica pe cine place si acum nu mai zici nimic? Ce părere ai ca te place?" si a spus ca nu ma place, uneori un baiat mai facea caterincă si il intreba daca ma place si el zicea "nu" dar eu nu stiu ce sa mai cred, nu cred ca nu simte si el ceva pentru mine pentru ca mna, cu mine se comporta diferit v-am dat si exemple mai sus sau mai erau faze de exemplu avem noi un loc unde e o casa de vacanta si gen acolo e o scara in fața porții si noi stam mereu acolo iar atunci ajunsesem la subiectul ca eu il plac pe acel baiat si cand stateam langa el jos si ma ridicam cineva imi fura locul iar zicea razand "pun pariu ca nu are curaj sa vina aici langa mine" si eu eram ceva de genu "ee nu" si ma puneam langa el iar el zambea. Sau azi jucam lumânarea si stateam dupa o masina iar el a venit cu inca 2 baieti si tot asa, iar s-a ajuns la subiectul ca eu il plac pe el si iar a zis "eu nu cred, il place pe..." si dupa m-a întrebat "il placi pe... Nu?" eu cand am zis "nu" a mai dat 2 nume de baieti si dupa a zis "pe mine" si cand am zis "da" a zambit. Eu sincer cred ca ma place macar putin dar nu inteleg de ce e atat de timid incat sa nu aiba curajul sa imi spuna si el se simte fața de mine, probabil pentru ca cateva persoane cu care stam au glume de genu "hai sa ii lasam singuri/pupati-va/imbratisati-va" etc.

Deci, voi ce credeti ca ar trebui sa fac in privința asta? Si ce credeti in legatura cu sentimentele lui... Credeti ca si el ma placd? Va rog dati-mi sfaturi si păreri

Răspuns Câştigător
| Celcestietot a răspuns:

Buna! Nu ar trebui sa faci nimic, el ar trebui sa faca primul pas. Poate ca nu este timid, sunt si asemenea sanse.

| Dariamariasjmj a răspuns (pentru Celcestietot):

Dupa părerea ta... Crezi ca ma place? Câțiva prieteni mi-au zis ca cred ca ma place pentru ca se vede dar daca nu are curaj sa spună nici macar după ce a aflat ca eu il plac... Nu stiu ce așteptări sa mai am

| Celcestietot a răspuns (pentru Dariamariasjmj):

Atunci poate chiar te place. Vorbeste cu el prin mesaje si probabil vei avea parte de o marturisire.

| Dariamariasjmj a răspuns (pentru Celcestietot):

Oh da, am uitat sa zic ca mi-a spus cum ma are notata in telefon, ma are notata gen numele meu si doua inimioare

| Celcestietot a răspuns (pentru Dariamariasjmj):

Este posibil sa te placa, vorbiti unul cu altul big grin.

5 răspunsuri:

Eu zic că te place dar nu ştie să se comporte. Nu are experienţă, e clar. Va trebui să iei tu iniţiativa dacă vrei să se aleagă ceva...el încă nu are c. necesare pentru a începe desluşirea tainelor sexului feminin.
Petrece timp cu el şi încercaţi să rămâneţi şi singuri. Sunteţi copii, râdeţi împreună, jucaţi-vă, tachinaţi-vă şi eventual o să vină de la sine.